Ez hogyan működik pontosan?

Figyelt kérdés
Szóval azt olvastam valahol, hogy ha raw-ban fotózunk, akkor kb 5 fényértéket lehet változtatni az expozíción. A kép állítólag magában tárolja azokat az adatokat, melyek segítségével utómunka során túl illetve alul lehet exponálni egy képet. Tehát ha esti képeket csinálok mondjuk iso 100-on raw-ban, akkor ha otthon világosítom fel, akkor képzaj nélküli világos képet kapok?

2014. máj. 3. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért csodát ne várj, a raw magában a zajt nem tünteti el. ISO 100 magában semmit nem mond el, érdekes még a szenzor típusa és a záridő is. Hosszú záridőn (pl több perc) a gyengébb szenzorok ugyanúgy összeszedik a zajt.
2014. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BazsiBácsi ***** válasza:
A RAW jó dolog, de azzal se tudsz csodát tenni. Ha magába a RAW fájlban például kiégett, vagy bebukott a kép egy része, onnan már nem fogsz semmilyen részletet előbányászni, hiába korrigálod az expozíciót bármilyen irányban. De tény, hogy tudsz rajta korrigálni.
2014. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen gépfüggő kérdés .


Én pl alapból meg se kísérlek jpg be fotózni mert tudom hogy a gépemen ez egy vicc kategória.


Az meg hogy mennyit tudsz javítani a raw odon teljesen gépfüggő dolog itt lehetetlen megválaszolni ,csak annyi biztos minél drágább és dslr géped van annál nagyobb a dinamikai tartománya , de a jpg be ott se tudsz manipulálni az kuka.


Talán egy leica m9 nél már nem kell ilyenen agyalni mer az jpg re is olyan hdr képet készít ha ügyes vagy hogy nincs szükség utómunkára .


Egy biztos hogy még a 200e ft alatti dslr raw okat is jelentősen utó tudod világosítani ,avagy a fehér eget eltüntetni persze ha nagyon rámész akkor zajosodik .


De amúgy az esti képek titka nem az hogy utóvilágosítod hanem állványról nagy záridővel alacsony iso val csinálod én max 15mp ig iso 50 en csinálom így erősítés nélkül nulla zajjal nappali világos egy belvárosi lámpás téma. De még a teliholdas táj is szépen csillog .

2014. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!