Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha az ablakon fényképezek...

Ha az ablakon fényképezek kifelé és szita van az ablak előtt de én a távolba fókuszálok, akkor a kész képen minden éles lesz, nem lesz kitakarva semmi, viszont ott a szita ami takar ki dolgokat, na ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kezdő fényképész de ez kicsit elgondolkodtatott..
2014. máj. 11. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan ez miatt nem látszik a frontlencsén keletkezett karcolás sem a képeken.

Viszont nem igaz, hogy láthatatlan, lehet olyan fókusztáv, nagyon szűk rekesznyílás és fényviszony amin látod az elkészült képen is.

2014. máj. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
na lehet, hogy valamikor látszik de amikro nem vagy csak gyengén olyankor nincs kitakarva semmi sem, max egy kicsit sötétít a kép egy részén, szóval minden részlet látszik élesen, hogy jut bele akkor onnan a fény azon részről amely rész ki van takarva? hogy kerüli meg a fény az objektív előtt lévő tárgyat?
2014. máj. 11. 19:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert a lencse szélesebb mint ahova fókuszálja a fényt, tehát ugyanabba a pontba több pontból (és az ívesre csiszolt felület miatt több szögből) jut a fény. Párhuzamos vetítésnél azonos méretű érzékelővel lenne igaz, hogy kitakarná. Nagyon szűk rekeszen, mint írtam ezért látszhat meg, mert gyakorlatilag leszűkíted a lencsédet.
2014. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!