Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » DSLR tisztítása, kell vagy...

DSLR tisztítása, kell vagy még nem szükséges?

Figyelt kérdés

Nikon gépet használok, majdnem 1 éve vettem, azóta hát, használom elég rendesen azért, de most hétvégén crossmotor versenyt voltam fotózni...igyekeztem nem a poros környezetben cserélni lencsét, de nemtudom mennyire sikerült...azért látok belül egy kis port, ha leveszem a lencsét...van valami utalványom is a tisztításra, érdemes felhasználnom, vagy még nem szükséges elvinnem szervizbe?

valamint lencséket is tisztítanak? mert az is poros...mondjuk használok UV szűrőt, szóval alatta nem hiszem, hogy annyira, de ugye ahogy közelítettem, ott közötte is biztos olyan, valamint a külseje és maga a fényképezőgép váza is

esetleg mit/hogyan kéne tisztítanom?

tudnátok segíteni? köszönöm szépen :)



2014. máj. 19. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
A gép belsejébe te ne nyúlj, könnyen meg tud sérülni a lapka felülete. Ugyan ezen okból ha homok kerülhetett bele vidd el tisztíásra.
2014. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gergoap ***** válasza:
A szenzort csak akkor kell tisztítani, ha foltokat látsz az elkészült képen! A gép belsejét körtepumpával tisztítsd! A lencsékről is leviszi a lazább porréteget a pumpa, de a makacsabb szennyeződésekhez használj mikroszálas törlőkendőt! Nekem ez már régóta bevállt.
2014. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!