Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mik azok az elengedhetetlenül...

Mik azok az elengedhetetlenül szükséges objektívek, amik egy fotós táskájából nem hiányozhatnak? Full frames vázam van.

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A feladat határozza meg, miket kell cipelni, de valami kis zoom biztos elfér a zsebedben mindig:)
2014. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor egy 24-70mm (esetleg 24-105mm-es) zoom, minél jobb fényerővel.
2014. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Eleve két alapvetően különböző stílus van: fixek és zoomok. Bár az új zoomok képminősége kiemelkedő, még mindig igaz, hogy fényerőben nem érnek a fix objektívek nyomába. Emiatt vannak, akik inkább egy fix sorral (pl. 24-50-85) dolgoznak, és cserélgetnek, vagy több vázat visznek, mások pedig inkább zoomot használnak. Emiatt az "elengedhetetlenül fontos" már itt megbukik. Talán azt lehet mondani, hogy mindenkinek van objektíve a 20-50 mm-es tartományban. De egy madár vagy vadfotósnál ez sem feltétlenül igaz.
2014. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy előttem írták a feladat, a munka határozza meg.

Nekem pl. ez van a táskámban: Canon 5D Mark II (2db), 16-35 2.8 II USM L, 50/1.4 USM, 85/1.8 USM, 70-200 F4 USM L, ezen túl kioldók, vaku, LED-es állandófény, két garnitúra tartalékakku a vázakhoz (4db), két garnitúra tartalék ceruzaakku a kioldókhoz a vakuhoz és a ledfényhez, kábelek, duplavállpánt, iratok,toll, tablet, számlatömb, szike, damil, szigszalag és biztos van amit kihaygtam.


Egyébként érdekes, hogy FF vázad van de nem tudod mire van szükséged (és ezt nem támadásból írom), de az FF vázat mi alapján vásároltad?

2014. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is fura a kérdés, full frame környékére az ember már ezt pontosan tudja/érzi :-). Egyébként nem írtál gépet, kicsit más obisor van Canon-on, mint Nikon-on. Canon-ra nagyon jók az előző válaszok, mellétennék még egy EF35-öt, bóklászós fotózásra. Néhányan kedvelik a halszem világát, ügyesen használva feldobható egy unalmasabb sorozat, így még az mellétehető.
2014. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!