Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgép lenne...

Milyen fényképezőgép lenne nekem ideális?

Figyelt kérdés

Nem vagyok műszaki guru, van két gyerekem, leginkább őket fényképezem. Tudnátok esetleg abban segíteni milyet vegyek? A lényeg, hogy teljesen automata legyen, ha lehet, és nagyon szép képeket csináljon.

Max 30 e forintig.

Köszönöm előre is.


2014. máj. 29. 21:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Mi az hogy smart fényképezőgép? És hány megapixelest érdemes venni, ami már jó?
2014. máj. 29. 21:58
 2/8 A kérdező kommentje:
És mi az a kompakt fényképezőgép?
2014. máj. 29. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy nagyon szép képeket csináljon, az rajtad múlik, nem a gépen... :)


Fényképezőgép vásárlásnál soha nem szabad a megapixel alapján dönteni. A megapixel valójában annyit jelent, hogy az elkészült képet maximum mekkorában lehet előhívni (úgy, hogy közelről is szép legyen).

Pl. egy 2 megapixeles kép elég egy A4-es méretű printhez. Ma már újonnan fényképezőgépet 10-12 megapixel felett kapni, tehát ez miatt abszolút nem kell aggódni.


A smart fényképezőgépek lényege tulajdonképpen az, hogy a képeket azonnal feltudod tölteni facebookra és egyéb közösségi oldalakra gépen belül. Ez mellett általában lehetőség van gépen belül képek szerkesztésére meg ilyesmi.


Csak futólag a fényképezőgép típusok:

Kompakt: általában teljesen automaták, kis méretűek

Bridge: nagyobb méret, több beállítási lehetőség, esetenként vakupapucs, nagyobb optikai zoom, kompaktokhoz képest valamivel jobb képminőség

Milc: tükör nélküli cserélhető objektíves gépek, a váz mérete kb. megegyezik a kompakt gépek méretével - de képminőségben jelentősen jobb

Tükörreflexes: nyilván ezek adják a legjobb minőséget (persze objektív-függő), ebbe a kategóriába nem mennék bele részletesen, hiszen ezen belül is vannak kategóriák



Eredményben számodra akármelyik kompakt megfelelő lehet, itt már azt kell eldöntened melyik tetszik. Illetve véleményeket olvasni a kinézett gépről.

Csak rákerestem egy kompakt Samsungra, ott máris láttam, hogy vásárlói vélemény alapján nem valami jó választás lenne.

De szétnéztem nagyjából, véleményem szerint ez nem lehet olyan rossz választás:


[link]


(Van más színekben is, csak épp ezt linkeltem)


Remélem tudtam segíteni!

Üdv! :)

2014. máj. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BazsiBácsi ***** válasza:
100%

"A megapixel valójában annyit jelent, hogy az elkészült képet maximum mekkorában lehet előhívni (úgy, hogy közelről is szép legyen).

Pl. egy 2 megapixeles kép elég egy A4-es méretű printhez. "


Na tegyük tisztába a dolgokat. A Megapixel szám nem azt jelenti, hogy mekkorába lehet előhívni, hanem hogy mekkora felbontású képet készít a fényképezőgép.


továbbá a 2MP bőven kevés jó minőségű A4-es nyomathoz. Egy jó minőségű A4-es nyomtatáshoz 9MP kell. De manapság úgy kezdődnek a fényképezőgépek, hogy 16MP, úgyhogy nagy gond nem lesz ezzel.


Ilyen árban, amit tudok javasolni, azok a Nikon Coolpixek. Édesanyáméknak vettem egy L25-öt 15e forintért 2012 karácsonyra, annyira egyszerű a kezelésük, hogy még ők is tudnak jó képeket csinálni velük. Nekem DSLR mellett van egy Canon kompaktom, ha olyan helyre megyek, ahova nem szívesen viszem a drága gépet, akkor azt viszem magammal. Igaz kicsit régi, de jó képeket csinál még mindig, én is meglepődtem, hogy mikre képes. De általános szabály, hogy ne a MP-re menj, hanem inkább a tudásra.


Fujikat nem igazán ajánlom, igaz papíron sokat tudnak, de kétes a belső világuk. A pislogásérzékelő teljesen korrekt, kiírja, ha pislogtál, viszont ha szemüveg, vagy napszemüveg van valakin, akkor elvérzik, és cseszeget a pislogással. Ezen kívül a képek se olyan jók, mint a fent említett két típuson.


Javasolni én is tudom az edigitalt, rengeteg géphez oda van írva vélemény, bár a legtöbb azért erős túlzás.

2014. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a rászánt keret és az elvárás gyakran nem egyezik meg.

Gyerekeket szeretnéd fényképezni. A gyerekek gyorsan mozognak, rohangálnak, nem ülnek nyugodtan, stb. Ha ezt odakint teszik a napsütésben, nem lesz gondod a 30ezres kompakttal. Ha bent vagy egy kevésbé világos helyiségben, akkor már szidni fogod a gépet, mert bemozdul a kép, elmosódik, stb. Időnként segíthet a vaku, bár nem tudom, a gyerekek mennyire fogják szeretni.

Lényeg, hogy ismerned kell a géped korlátait, és tudni, hogy mikor a gép hibája, hogy nem jó a kép, és mikor a tiéd vagy esetleg a körülményeké.


Konkrét modellt nem tudok ajánlani, de én a Nikon-Canon-Fuji (szerintem viszont jók)-Panasonic házatáján nézelődnék.

2014. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hálistennek, ha fényképezni akarok, akkor tudnak mozdulatlanok lenni :-) Ha meg mozgó dolgot akarok, akkor videózom őket. Úgyhogy emiatt sem akarok drága gépet.

[link]


Nekem jelenleg ilyenem van, azt szeretném nem elavultra lecserélni.

2014. máj. 30. 13:38
 7/8 A kérdező kommentje:

ED honlapján nézelődöm.

Miért ajánlanak hozzá kártyaolvasót? Az mi?

Én azt hittem, hogy kell a fényképezőgép+memóriakártya+ elem és már működik is.

2014. máj. 30. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Így is van.

A kártyaolvasó azért jó(de nem kötelező), mert csak kiveszed a gépből a memóriakártyát, és beteszed a kártyaolvasóba(ami a számítógéphez van kötve), és már meg is tudod nézni a képeidet.



Egyébként én is valami Nikon coolpixet ajánlanék.

2014. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!