Profi, hivatásos fotósok miért használnak inkább Canon gépet, canon objektívvel? Többi lent.

Figyelt kérdés

Arra keresem a választ, hogy a legtöbb profi fotós pl:sport fotósok egy tenisz meccsen, vagy autoversenyen (meg gondolom más eseményeken is),miért használnak inkább Canon vázat Canon teleobjektívvel, miért nem Nikont, vagy ha már mindenképp Canon váz akkor miért nem mondjuk Sigma objektívvel,hisz a Sigma is gyárt profi objektíveket.

Miért olyan különlegesek a Canon termékek, hogy inkább azt választják a profik?



2014. jún. 9. 11:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs különösebb többségben a Canon a Nikonnal szemben (mondom ezt úgy, hogy Canont használok, bár esküvőfotós vagyok, nem sport). Szerintem ez a sportfotósoknál úgy működik, hogy a képügynökségtől kapott rendszereket használják, az pedig kőkemény üzleti szempontok alapján dől el, hogy az ügynökség épp kitől vásárol. Attól függ épp melyik a költséghatékonyabb,jobb ár-érték arányú, vagy épp melyik cég ad nagyobb kedvezményt a nagy mennyiségű beszerzésre stb...


Nincs igazán nagy különbség a két nagy gyártó rendszerei között, mindkettő piszkosul jó, főleg abban a kategóriában amelyikről most mi beszélünk (sajnos profi esküvőfotósként sem engedhetem meg magamnak -egyelőre- hogy pl. 1D X-eket használjak, 5D szériával dolgozom). Ami a Sigma-t illeti, valóban tudnak nagyon durván jó objektíveket gyártani, de a minőségbiztosítás nem erős oldaluk, sajnos hatalmas a szórás az objektívjeik között, ráadásul általában a váz gyártójától származó objektívek lényegesen jobbak az ún. 3rd party lencséknél. :)

2014. jún. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 gergoap ***** válasza:

Válaszolva a kérdésre:

Mert az van a köztudatban, hogy a Canon jobb, persze ez így nem igaz! Kicsit olcsóbb is, mint a Nikon.

Nekem Nikonom van, 4 db Nikon objektívvel. Fel sem merült bennem, hogy más márkájú objektívet vegyek, ez nyútja a legjobb minőséget! Más márkákkal sokszor gond van sajnos.

2014. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam ezt én még. Van 6-8 profi fotós körülöttem 1 kezébe láttam még csak canon-t.
2014. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jellemző, hogy csak Canon van. Ez szimplán egyéni preferencia, kinek melyik tetszik. Mindkét rendszer képes ellátni a profi igényeket, nincs ilyen különbség.

Azt meg nem hiszem, hogy a sportfotósok kapnák a felszerelést.

2014. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#4: Szerinted van egy sportfotósnak 8-10millió forintja(vagy ennek megfelelő egyéb pénze) felszerelésre?

Egyébként parancsolj:

[link]

2014. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Na, tok jo. Akkor elmegyek en is sportfotosnak. Mutatok nekik nehany kitobival lott kepet, es biztos egybol megdobnak egy tizmillas felszerelessel. Elotte nem is kell vennem semmi mast. Ez mar csak igy szokott menni.
2014. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Te komolyan nem érted?A képügynökség az alkalmazottainak vesz felszerelést, nem agyhalottaknak akiknek lövése nincs az egészről.
2014. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

De meseld mar el, hogy lesz valakibol profi fotos meg az ugynokseg alkalmazottja, ha meg eleteben nem vett semmi komolyabb cuccot? Ez ugyanugy befektetes, mint sok mas foglalkozas. Mire te Getty alkalmazott leszel es olimpiat fotozol, beleoltel jo sok penzt.

Szerintem nem en vagyok az agyhalott.

2014. jún. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ki és hol állította, hogy kezdőket alkalmaznak és Ők veszik meg nekik az első dSLR-jeiket? Egyébként még az MTI is kineveli saját magának a következő generációt. Gyakornokokat alkalmaz, akik a tanulmányaik alatt fotóznak nekik. Fogalmad sincs a dologoknműködéséről de teljes meggyőződéssel írsz róluk, aztán meg félremagyarázod.
2014. jún. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem en is ugyanezt mondtam, hogy egy profi fotosnak megvan a sajat felszerelese is, nem arra alapoz, hogy majd az ugynokseg ad neki, mert amig odajutsz, hogy alkalmaznak, addig is kell valamivel dolgozni. A jo felszereles meg sokba kerul. Hol is van itt a felreertes?
2014. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!