Canon eos 1100D vagy 1200D?

Figyelt kérdés
2014. júl. 4. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha a fotós tudásodat semmi más nem tökéletesítheti, mint a legeslegújabb fényképező, akkor a drágábbat vedd.


Egyébként majd rájössz, a fényképező nem számít. Csak az a fontos, ahogyan Te meglátod a dolgokat. Ehhez meg elég a legolcsóbb gép is...

2014. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
tudom:) igazából van egy gépe a családnak, és most dontottek ugy hogy vennek sajat magamnak, mert szeretnek ezzel foglalkozni, 3 eve "uzom" szóval azért mostmar lehetne feljebb lepni. csak azert egy profibb gepet szeretnek. bár azthiszem az 1200Dnél maradok :) de kikernem hozza jobban ertobb emberek velemenyet is;) vagy irjatok arban es minosegben is megfelelo gepet :) koszonom elore is
2014. júl. 4. 12:42
 3/15 A kérdező kommentje:
donotottem*
2014. júl. 4. 12:42
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
A Canon 1200D ugyanúgy nem profi, mint az 1100D. Az objektív sokkal többet számít.
2014. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha majd lesznek önálló gondolataid, meglátod dönteni is fogsz tudni.

Addig használd azt, amit a család.

2014. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha te azt vallod, hogy a legolcsóbb gép is jó mindenre, akkor még nem volt a kezedben jó gép.

Tanácsot meg szerintem még egy profi is kérhet, felesleges rögtön rávágni, hogy majd ha ért hozzá, nem kérdez. Aki nem kérdez, hülye marad.


Az, hogy a kettő közül melyik éri meg jobban a felhasználástól függ. Nem hiszem, hogy lényeges különbséget fogsz észrevenni. Több függ majd attól, hogy milyen objektívet teszel az elejére, illetve milyen fényviszonyok között és mit fotózol.

2014. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Ha összejött a pénz az 1200D jobb vétel. Gyorsabb feldolgozórendszerrel, jobb videóval, egy fokkal jobb LCD-vel.


Kezdő fotósoknak való tanulógép.

2014. júl. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
1100D-re egy "erősebb" objektív (Sigma 18-200mm-es) már lassulást okoz. Most ha rátennék egy L-es Canont, akkor még jobban belassulna. "Érdekes" de jobb gépek nem csinálják ezt. Itt kezdődik az olcsóság első lépése. Lehet, hogy veszel egy fasza obit, de az érezhető lassulása lesz akkor.
2014. júl. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy belassul? Én még ilyet sosem tapasztaltam, pedig tettem L-es obit canon 1000d-re. Semmilyen hátrányt nem okozott.

Mitől erős obi a sigma 18-200? Mert az aztán minden, csak nem jó.

Csak emiatt nem venném a drágább vázat.

2014. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az erős idézőjelben van. Jobb, mint egy kit obi. De a fényereje nem az igazi. A Kitnél mindenképpen erősebb. De sajnos lassulást okoz 1100D-n. Legalábbis az.

De pl egy fix 50 1.8-al nem gond neki.

Aztán lehet, hogy ez az objektív okozza a lassulást. Konkrétan a ki/bekapcsolás 3-4 másodperc, a képek behozása se azonnal történik. A blende/záridőállítás se gyors. Viszont kitobival mindez gyorsan megy, nem leszassulás.

Az obi nem az enyém, hanem egy haveromé. Neki okoz lassulást, meg nekem is, ha ráteszem az enyémre.

(tudom, nem jó obi a 18-200-as Sigma, én nem is ezt írtam, erősebb kiteknél.)

2014. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!