Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez a Nikon fényképezőgép...

Ez a Nikon fényképezőgép szett jó kezdőknek?

Figyelt kérdés

[link]

Kezdő vagyok fotózás terén, autókat fotózok (carspotter).

Szeretném, hogy nagyon jó minőségűek legyenek a fotók, lehessen valamennyit zoomolni, rosszabb fényviszonyokat is bírja és mozgó járművet is hiba nélkül lehessen vele fotózni.



2014. júl. 15. 09:52
 1/9 anonim válasza:
Még lehet, hogy túl jó is. Ennél sokkal gyengébb gépekkel is lehet nagyon jó fotókat csinálni. A leírásban pedig benne van: "11 pontos AF-rendszer mindegy, milyen gyorsan és kiszámíthatatlanul mozog a téma, a D3300 fényképezőgép mindent élesen tart. A borotvaéles, középen kereszt típusú érzékelővel rendelkező, 11 pontos automatikus élességállítási rendszer gyorsan élességet állít a témára, és meg is tartja azt még akkor is, ha a téma nem a kép közepén van, illetve gyorsan vagy teljesen kiszámíthatatlanul mozog." Szóval csak meg kell tanulnod használni :)
2014. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Abban tudnál segíteni, hogy hol és hogyan tudnám megtanulni a használatát majd?
2014. júl. 15. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt tudni kell, hogy a fotósnak legalább annyi szerepe van egy jó kép készítésében mint a gépnek. De inkább több.
2014. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom: Scott Kelby A digitális fotóskönyv címü könyvét.
2014. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom én is, hogy jó a kép a fotóson is múlik. A gépet csak karácsonykor venném meg, addig meg van idő felkészülni a fotózásból. Megnézem ezt a könyvet, amit ajánlottál, és még próbálok keresni egy-két segítséget.
2014. júl. 15. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy kompakt gép sokkal jobb egy kezdőnek. Az is tökéletes.
2015. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eddig egy Sony DSC-H70 gépem volt sok évig, de abból már nem lehetett többet kihozni. Nekem olyan gép kellene, amivel gyors mozgás közben jól tudom fotózni a kocsikat, és nagyon jó minőségben dolgozik.
2015. máj. 25. 10:58
 8/9 A kérdező kommentje:
De maga a objektív jó erre a célra?
2015. máj. 25. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:

az objektív átlagos nagy átfogású. ha utcán, napfénynél használod, nem lesz vele sok gondod. a képminősége nem csúcs, de valószínűleg nem fogod érzékelni és kárpótol, hogy elég nagy az átfogása, hogy ne kelljen cserélgetni az obikat.

jó minőségű és drága obikkal jobb rajzú képeid lehetnének, de több mindenről lemaradhatnál miatta, hogy cserélgetsz. szóval szerintem jó lesz az obi és a gép is.


a használatukat meg tanuld meg, mert az, hogy a képek mennyire jók főleg a fényeken, beállításokon és egyéb szakmai részleteken múlnak. a gép biztosan nem fog korlátozni benne, ha valami nem megy vele, akkor az csak rajtad múlik majd...

2015. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!