Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 10 évnél öregebb originál...

10 évnél öregebb originál negatív filmre érdemes még fotózni?

Figyelt kérdés
Hozzájutottam néhány régi (1996-os, 2004-ig szavatolt) Film negatívhoz (35mm KODAK Gold) és szeretnék néhányat elhasználni közülük. Érdemes ezekkel próbálkozni? Ha nem, mi indokolja a használhatatlanságát? Sajnos nem találtam róla infót, hogy mennyire járható út ez.

2014. júl. 17. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Necces a téma szaktudás nélkül:

[link]

2014. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Profi laborba viszem előhívni, erre szakosodott szakemberhez. A többi rajtam múlik ezek szerint. Valószínűleg lesz egy próbatekercs, aztán jegyzetelem a beállításokat. Köszönöm a segítséget!
2014. júl. 17. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik kifejezetten szeretnek lejárt filmekre fotózni, mert az öregedés mindenféle "effekteket" ad a képhez. Kb ugyanaz a poén benne, mint az Instagram/Hipstamatic filtereknek, csak itt mégkevésbé kiszámítható a folyamat.
2014. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Adapter007 ***** válasza:
Küldj egy tekercset Szegecsnek :)! [link] - a honlapján van nagyon sok lejárt szavatosságú filmre fotózott kép, írás, tájékozódhatsz, sőt tudsz tanulni is abból amit ír, h mire kell figyelned. üdv
2014. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Közben elfotóztam a filmet, és a 24-ből 18 lett jó minőségű. Megvan a sárgás, kontrasztos színvilág, a beállításokat úgy válogattam meg, hogy Negatívon feltüntetett ISO (200, megkockáztattam) , 400 körüli záridő, 4-10 közötti rekesz fényviszonyhoz állítva. Remekül sikerültek. Hamarosan beszkenneltetem őket, ha valaki igényt tart rá, szívesen megosztom majd.
2014. aug. 21. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!