Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van aki tud írni tapasztalokat...

19831018 kérdése:

Van aki tud írni tapasztalokat az ETORO-ról. Pozitíc és negatív véleményeket várok illetve jó tanácsokat. Működik egyátalán a "másolás, követés" dolog? Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 16. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, vannak pozitív és negatív vélemények is. Ezek ugye attól függenek, az illető pórul járt-e vagy sem. :)


Ha sikerül kifogni jó tradereket és a piaci mozgások is olyanok, amelyeket vagy a tapasztalatuk vagy a szerencséjük folytán eltalálnak, akkor pozitív a kimenetel. Ha viszont a piac produkál olyan mozgásokat, amelyek miatt nyitva ragadnak ügyletek, amelyeket veszteséggel kell lezárni, vagy felemészti a pénzt az ügyletek heteken vagy hónapokon keresztüli nyitva tartása amíg azok pozitívba mennek (ugye az etoro napi és heti díjakat von le egyes nyitott ügyletek után), akkor az eredmény már nem annyira pozitív.


Én is buktam sokat egyes tradereken. Mist azt a startégiát követem, hogy nem másolok senkit, hanem a kb 10 hónap alatt megismert pár tradernek a stratégiáját követem nyomon, és saját magam nyitok meg olyan pozíciót, amit ők is, ha úgy vélem az jó lehet. Így nem veszem át az összes pozijukat (sőt hát automatikusan egyet sem), csak azt nyitom meg, amiben én is bízok.


Szerencsére sikerült megismerni pár embert, akik nálam profibb kereskedők, így valójában az etoro nekem csak egy ugródeszkát jelentett, mert rajta keresztül sikerült kapcsolatba kerülnöm profibb emberekkel, akiktől sokat tanulhattam, ami pénzben is jól fiall. Nálam tehát főleg utóbbi miatt pozitív a vélemény..

2014. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Működik, természetesen vannak még hibái. Én pár hónapja kezdtem 100$ral és egy hónap alatt 256$lett belőle de aztán túl mohó lettem és mindent felraktam egy traderre és elbuktam az egészet. Nem bánom mert úgyis csak próbának szántam így legalább tanultam belőle. Most tervezem ujrskezdeni. Néhány tipp :


Soha ne rakj fel mindent 1 emberre, válassz 6-8 megbízható embert és őket másold


10%át a penzednek tedd félre esetleges veszhelyzetekre/stop lossokra


6-12 hónapos teljesítményét nézd a masolandó tradernek minél egyenletesebb a növekedés annál jobb


Mielőtt elkezdened másolni a tradert a demó accountodban (kapsz 10000$jatekpenzt kísérletezni) érdemes kiprobalni hogyan teljesít


Kerüld a túl magas nyereséget termelő tradereket(300%+ megtérülés), ezek általában túl kockázatosak, előbb vagy utóbb elbuknak mindent


Nézd meg a nyitott trade-jeit a tradernek akit másolni akarsz. Ha van 1-2 hónapnál régebbi tradeje felejtsd el.


Ne akarj gyorsan meggazdagodni - ha túl kapzsi vagy úgy jársz mint én, tanulj a hibambol.


Végül pedig: a teljesítménymutatók nem mindig a valóságot tükrözik ezért mondtam az elején hogy vannak még hibák.

2014. aug. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Belevágtál végül? Hogy alakult?

2018. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18%

Én kipróbáltam etoro-t 100 dollárral.

Eleinte nyertem veszítettem kisebb összegeket több tradert másoltam. (Így lett belőle 80 dollár). Aztán kiválasztottam egy tradert aki 1 év alatt 150 dolárra visszavitte. Megint kipróbáltam egy másikat azzal megint elbuktam, és visszaestem 100 dollárra. Ez kb 1,5 2 év alatt zajlott le. Végül kivettem a pénzt amiből levontak egy jelentős összeget -50 dollárral zártam.


Szerintem ha ebből akarsz meggazdagodni akkor tegyél le róla nem sok olyan emberről halottam ki kipróbálta és nyereségesen szállít volna ki belőle.


Amiből itt jól lehetett volna keresni az, ha valakit hozol ajánlással. Illetve a google részvényekkel esetleg de az egy másik irány.

2019. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!