Tbence11 kérdése:

13 éves vagyok és nagyon érdekel a természetfotózás. Főleg állatokat, azon belül madarakat, és tájat szeretnék fotózni. Kezdésnek milyen gépet vegyek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 18. 17:40
 1/8 anonim válasza:
Írj egy max. árat, mert így nehéz megmondani!
2014. júl. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
100k körül nézegettem.
2014. júl. 19. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz természetfotó alatt? Állatfotók, madárfotók, tájfotók, virágfotók, bogármakrók, vízalatti fotók? Mindezt hol és hogyan akarod űzni? Mindegyikhez egészen más felszerelés kell, ami közös bennük, hogy rengeteg egyéb ismeret és speciális eszköz, háttér és lehetőség is kell hozzájuk. Lesek, természettudományi ismeretek, az adott területre jellemző egyéb eszközök, stb.

A természetfotózás az egyik legköltségesebb műfaj, mert szinte nélkülözhetetlen hozzá a drága nagy teleobjektív, hogy messziről tudj állatokat/madarakat fotózni, nem árt a gyors és pontos AF és a gyors sorozatkészítés képessége. Ezek általában mind a legdrágább eszközöket jelentik. Persze a digitális kor előtt is fényképeztek természetet és nem is minden területéhez ugyanazok az eszközök kellenek.


Szerintem nagyjából mindegy, hogy milyen géppel kezded el, mert 100 ezerből biztosan nem jön ki olyan gép és pláne olyan objektív, ami megfelel komoly természetfotózáshoz. Csak valami általános kezdő gépre és objektívre fogja futni, de valahol el tudod kezdeni. Tanulj és olvass róla sokat és ahogy egyre tapasztaltabb leszel és már tudni fogod, hogy mit akarsz, úgyis le fogsz cserélni mindent, amit most meg tudsz venni, viszont addigra már tudni fogod, hogy mire lesz szükséged és nem ilyen helyen kell majd megkérdezned.


Mindenképpen tükörreflexes (DSLR) gépet próbálj venni, mert azt nem olcsó, de legalább tudod alkatrészenként fejleszteni, lehet csak objektíveket lecserélni, nem kell egyben az egészet cserélni és tudsz hozzá régi filmes objektíveket is venni, ami olcsóbb és a tanuláshoz még jobb is lehet - pont azért, mert küzdelmesebb használni.

2014. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) Szerinted melyik gépet vegyem? sony a3000, nikon d3200, sony a58, vagy canon eos 1200d?
2014. júl. 21. 16:58
 5/8 anonim ***** válasza:

egyiket sem ismerem, de gondolom nagyjábol hasonlo kategoria mind, hasonlo áron és valoszinuleg kb ugyanazt is tudják. olvasd ujra az elozo válaszom, nem véletlenül irtam, hogy "Szerintem nagyjából mindegy, hogy milyen géppel kezded el, mert..."


válaszd amelyik jobbnak tűnik, jobbnak mondják a haverok, jobban tetszik, jobb a fogása, olcsobb, szebb a szine, szebb a csomagolása, vagy válassz nyugodtan akármilyen más szempont alapján, szerintem nincs igazán jelentosége. a lényeg, hogy neked tetsszen, te fogod használni

[link]


az mondjuk nem egy hátrány, ha egy márkát és/vagy hasonlo tipust veszel, mint amilyen van valakinek a haverok között, akkor esetleg tudtok egymással tapasztalatokat cserélni, tanácsokat adni és lehet cserélgetni objektiveket, van kitol kölcsonkérni akkut, vakut, akármit, ha ugy alakul. szerintem ez kb fontosabb szempont, mint az, hogy milyen tipusu a gép és az mit tud.

2014. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nikont vagy Canont vegyél CSAK! Sok objektívet kaphatsz hozzájuk. Én nem venném a D3200-at mert nincs beépített fókusz motorja!! Rgyik barátombak van eladó Nikon D80 gépe amibe van fókuszmotor is, így régi objektívekkel is működik. A helyedben én megfontolnám ezt: [link]


100.000 Forintból kijön egy jó teleobjektívvel a D80. Én láttam az ő macro és madár fotóit és nagyon brutálisak!

2014. júl. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Canon EOS 1200D és egy Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro-t ajánlanék, mert szükség van a teleobjektívre a madarakhoz. Egyébként fontos, hogy a madarakat mindig csak annyira közelítsd meg, hogy ne zavard őket. :)
2014. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. aug. 4. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!