Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nem érdemes drága fényképezőt...

Nem érdemes drága fényképezőt venni mert előbb utóbb úgy is elromlik?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
kaját se vegyél most hallottam hogy az is elromlik sőt :O még rohad is
2014. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valaki ezt mondta nekem, hogy ezért nem érdemes drága fényképezőt venni. Nem lehet megjavíttatni még a drágát sem.
2014. júl. 24. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:

És? A 60 milliós Mercedes is tönkremehet! Azt sem érdemes venni, mert fölösleges élvezni a luxust.

A házakról meg aztán ne is beszéljünk! Azok van hogy csak úgy kigyulladnak, és nem lehet őket újjáépíteni! Meg aztán azok úgyhallottam egy idő után elöregszenek, és összeomlanak. Kíváncsi vagyok, hogy ez az ismerősöd hogyan költi el a megkeresett pénzét. Csinálj egy képet egy Canon 5D mark III vel, meg egy Samsung ES30-cal, és vesd össze a két kép közötti különbségeket.

2014. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát jó ezt mondta az ismerősöm.
2014. júl. 24. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a "drága" fényképezőgépet nem lehet megjavíttatni, az tévedés és csacsiság. A drágább gépek mellesleg több százezer (!!!) exponálásig garanciálisak!

Nyilván ha a kínai piacon veszed a drága gép replikáját az eredetinek az árában, ÁFA nélkül, számla nélkül, "okosba", akkor egyrészt jól átdobtak, másrészt azt nem lehet majd megjavíttatni.


Tudni kellene, hogy a munkádhoz kell, vagy csak hobbi-fotós vagy. Épületeket szeretnél fotózni napsütésben? Vagy madarakat az erdőben nagy távolságról? Vagy esküvőket beltérben? Vagy csak a túrista színes diáit szeretnéd elkészíteni a nyaraláson?


És a drága is relatív kategória.

Nyilván egy minimálbéren dolgozó honfitársunknak a 15 ezer forintos gép is drága. De egy National Geografic fotósnak egy több milliós Hasselblad sem drága, ha a munkájához szükséges.

A nagy fényképezőgép gyártó cégeknek van márkaképviselete és a garancia lejárta után is meg lehet találni a szakembert, aki ért hozzá. Nekem 5 éves Fuji fényképezőgépemből ment ki a CCD lapka és a Vaterán találtam egy fazont, aki kicserélte (holott hibásként alkatrésznek el akartam adni).


Szóval tudni kellene, hogy mit szeretnél fényképezni, milyen igényeid vannak, milyen gépet/márkát szeretnél és ehhez mekkora a pénztárcád. Ezek nélkül nehéz tanácsot adni.

2014. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én 30.000 forintig szeretnék vásárolni egy jó fényképezőt?
2014. júl. 24. 14:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekel a fotózás, vagy csak arra szeretnél fotómasinát, hogy egy két képet elkattintsál a nyaraláson akkor valóban nem érdemes drága gépbe beruházni.

Pl síeléshez én is egy kisméretű, olcsóbb kompaktot viszek magammal.


Már egy relatíve olcsó ( 200 - 300e Ftos ) felszereléssel mászkálni is macerás ( állvány, objektívek stb ). Még egy komolyabb kompakt is nagy méretű lehet.


"Én 30.000 forintig szeretnék vásárolni egy jó fényképezőt?"


Én nem tudom. Olyan értékig szeretnél?

2014. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen 30.000 forintig? Vagy érdemes egy kicsit drágábbat vásárolni?
2014. júl. 24. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:

"A drágább gépek mellesleg több százezer (!!!) exponálásig garanciálisak!"


Ez tévhit, nincs garantált Expo szám, csupán garanciális időszak (Nikonoknak pl. 3 év).


Ami pedig a kérdést illeti: tapasztalataim azt mutatják, hogy az olcsóbb gépek hamarabb elromlanak, mint a drágák.

2014. júl. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!