Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért nem menti el a FujiFilm...

Tundernita kérdése:

Miért nem menti el a FujiFilm FinePix S1600 gepem a képeket?

Figyelt kérdés
A Fujifilm FinePix S1600-as fényképezőgépem nem menti el a képeket. minden lehetőséget kipróbáltam új SD kártya és új accu elemeket is vettem, de így sem menti el a képeket. Segítsetek nekem lécci hogy mi lehet vele a gond. nagyon szeretem ezt a fényképezőgépemet és nem szeretném lecserélni ha nem muszáj.

#Fujifilm #FinePix S1600.
2014. júl. 31. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Hááát, ez egy nagyon jó kérdés...

Nem tudsz mondani többet a dologról?

Nem történt vele semmi?

2014. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem történt vele semmi sem. ha nem használom mindig a tokjában van, egyik napról a másikra kezdte ezt csinálni, és én is értetlenül állok a probléma előtt. igaz hogy már vagy 5 éves a gép, de azért az nem normális szerintem hogy esetlegesen elromoljon. igazából azt csinálja a gép hogy az első egy két képet elmenti utána meg olyan mintha lefagyna, de még kikapcsolni sem lehet olyankor nem reagál semmire sem a gép. lehet hogy az utolsókat rúgja??
2014. júl. 31. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Memória kártyát cseréltél már?

Ha nem akkor próbáld ki + formázd is le a fényképezőgépben a memóriakáryát használat előtt.

Előfordult már nálam is, hogy a PC kártyaolvasójában használt memória kártya tartalma valamiért korrupt lett ( pedig nem is írtam rá, csak beolvastam róla a képeket ). Ha ezután leformáztam a fényképezőgépben akkor működött rendesen.

2014. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszike megpróbálom.
2014. júl. 31. 13:08
 5/9 A kérdező kommentje:
nem jött be a formázás sem, ugyanazt csinálja, lehet tényleg a végét járja a gépem.
2014. júl. 31. 13:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha kártyát cserélsz azzal is ugyanazt produkálja?
2014. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van még egy lehetőség ha már csak ez marad: firmware update.

[link]


Ha esetleg nem 1.04-es hanem alacsonyabb firmware fut a gépeden, akkor érdemes ezzel is megpróbálkozni mint utolsó lehetőség.

2014. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
sajnos semmi nem vált be abból amit javasoltatok. :( szerintetek most mitévő legyek??? vennem kell egy másik gépet vagy keressek egy szervízt ahol esetleg meg tudják javítani??
2014. aug. 1. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod a szervizt, de először kérj bevizsgálást, majd árajánlatot a javításra, mert nem biztos, hogy meg fogja érni javíttatni.

Ugyanis, általában ezekben a gépekben egy panelen van integrálva szinte minden elektronika.

Azt általában nem javítani szokták, hanem egyben cserélni, (mint a mobiltelefonok alaplapjait).

Ami majdnem annyiba kerül, mint egy hasonló kategóriájú új gép.

Ebben az esetben meg már meggondolandó a gép cseréje, hiszen ki tudja, öt évesen mennyire van elhasználódva a mechanika. Lehet, hogy fél év múlva meg az adja meg magát.

Arról nem beszélve, hogy ezek nagyon precíz finommechanikai szerkezetek.

Tapasztalatom szerint a szervizekben nem tudják olyan precízen összerakni mint a gyárban.

(Néhány általam ismert eset alapján, ahol a szervizelés után már nem működött olyan jól mechanikailag, mint előtte.)

2014. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!