Ez amatőr megoldás?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mivel rosszabb megoldás az, ha valaki pl. rekeszelőválasztással + expókorrekcióval fotóz, mintha manuálban tenné?

Nem ugyanaz az eredmény? Mivel vagy előrébb a manuállal?


2014. aug. 22. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Úgy hogy ebbe beleszól az automatika. Manuálisba mindent te állítasz.

Pl:7 állítod a rekeszt (rekeszelőválasztás módba) és 1/10 jön ki, de az nem lesz jó mert befog mozdulni, ezért expókorrekcióval 2 fényértékkel alul exponálod, és így kijön :1/40 de ugye így sötét lesz. Manuálba meg beállítod a 7-es rekeszt 1/40-re és az isot felviszed amíg helyes nem lesz az expo. Av-nak még van hátránya, pl ha vakut használsz, lehet 1 másodperces záridő fog kijönni, ez ugye nem jó. Manuálisan pedig minden érték úgy marad fénytől függetlenül ahogy állítottad.

2014. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most a vakutól eltekintek, az speciális eset számomra.

Ha beállítom, hogy ne engedje az időt 1/125 alá, akkor viszont ugyanott vagyok, nem?

Rekeszt kiválasztom, idő adott, ha szándékosan alul-vagy felül akarok exponálni, megteszem a korrekcióval. ISO meg addig megy fel, amíg engedem neki.

Ha ebből a kombóbol nem jön ki értelmes kép, akkor szerintem manuálban sem tudnám elérni. Vagy tévedek?

2014. aug. 22. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

De hát rekeszelőválasztási módba hogy állítod be a záridőt?

Ha az idő adott, és te állítod a rekeszt akkor az már manuális.A rekeszelőválasztásba pont az a lényeg hogy csak a rekeszt állítod be és a gép számolja hozzá a záridőt (akár az isot is) Bár lehet más gépen meglehet csinálni, enyémen nem :P

2014. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az én gépemen van olyan lehetőség, hogy beállíthatom, hogy a záridő addig maradjon 1/125 alatt (csak egy példa), amíg ez az ISO növelés hátrányára lehetséges. Ha elérte a max ISO-t, amit engedek neki, utána kezdi csak az időt növelni.

És ez rekeszelőválasztás mellett is működik.


Ezért is érdekelne, hogy ez mivel rosszabb megoldás, mint a manuál. Ha így nem jön ki normális záridő, akkor manuálban sem tudnám szerintem megoldani.

2014. aug. 23. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy rekeszelőválasztást korrigálsz, vagy eleve manuál módba vagy, mert így is, úgy is a fényképező saját fénymérőjére, illetve a korábbi képed hisztogramjára fogsz támaszkodni.

Személy szerint én Auto ISO-t (helyzettől függően 1/60 vagy 1/250 minimum zársebességet), Av-t és expo korrekciót használok, mert a gép azért 80%-ban eltalálja, milyen a helyes expo, ha pedig kompenzálni kell, ugyanolyan gyors vagyok mindkét üzemmódban.


Ha külső fénymérőd van, akkor érdemes M-et használni, hogy a gép véletlenül se ronthasson el semmit.

2014. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!