Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hobbi fotósnak milyen fényképe...

Hobbi fotósnak milyen fényképezőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretek fotózni, és kezd egy kicsit komolyabban érdekelni a dolog. A fényképezőgépem elég régi, és egyébként is kezdi megadni magát.

Milyen fényképezőt ajánlanátok amatőr fotósnak?



#fénykép #hobbi #fotós #amatőr #fénykéző #fégyképezőgép
2014. aug. 20. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez így kevés információ. Mintha azt kérdeznéd, hogy milyen kocsit ajánlunk, ha minden hétvégén használni akarod.


Mit fényképezel? Mennyire komolyan érdekel? Mennyire értesz hozzá, illetve mennyire akarsz hozzá érteni? És nem utolsó sorban mennyit szánsz rá?

2014. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Segítenél? :)

70-80 ezer alatt. Sokat utazok, így főleg tájat, települést, vizeket szoktam fotózni.

2014. aug. 20. 21:56
 3/16 anonim ***** válasza:
Aki fotósnak hívja magát, nem árt ha tudja mire van szüksége ahhoz amit fotózni akar. Egyébként ez így még mindig necces, főleg ennyi pénzből, de én valami belépő szintű használt dSLR-t néznék egy 50-es fix-el. Mondjuk egy Canon EOS 600D+50/1.8 kb. kijöhet ennyiből használtan.
2014. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Fix 50mm nagyon szűk épületekhez és tájhoz.

Az összeget most már ismerjük, de még nem tudom, hogy mennyire akarsz elmerülni a témában? Akarsz manuálisan állítgatni? Mert ha nem, felesleges a tükrös gép, csak mindenki ezt vágja rá először.

Ha ezzel nem akarsz foglalkozni, akkor én egy jobb kompaktot vagy bridge gépet vennék.

2014. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az épületfotózás egy külön történet de itt településekről volt szó, ami gyakorlatilag a tájfotózás egy speciális formája. Azt javasolni neki, hogy ha nem akar, ne tanuljon meg helyesen manuálisan exponálni, erős hozzá nem értésre vall. Ha nem tud manuálisan helyesen exponálni akkor fogalma sem lesz róla, hogyan készítsen jó képet és hiába lesz ott a fejében a jó fotó, nem fogja tudni elkészíteni (mert bár az automatika klassz dolog, de ott sem árt tudni, hogy rövid záridőre vagy épp 30s-ra van szükség az adott kép elkészítéséhez, hogyan befolyásolja a mélységélességet a rekeszérték etc...). Továbbá ha csak a manuális expó lenne a különbség a dSLR-ek és a kompaktok/bridge-ek között akkor senki nem költene milliókat pro dSLR-ekre. Tájfotóhoz kifejezetten kell a nagy dinamikatartomány, amit egy bridge/kompakt körömpiszoknyi szenzorától soha nem fogsz megkapni. Azt meg azért remélem tudjuk, hogy látószögben kb. ott vagy egy APS-C dSLR-re tekert 50-essel mint egy átlag kompakt fényképezőgép "nagylátószögű" kezdőpontjával. Szóval köszönjük Emese!
2014. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Tudod kit emesézz le. Ha nem bírod, hogy másnak nem egyezik veled a véleménye, ne válaszolgass!

Akkora nagy hozzáértő vagy, hogy már szemellenző nőtt a fejedre, és képtelen vagy felfogni, hogy nem mindenki úgy fényképez, mint te a nagy tudásoddal. Képzeld el, hogy vannak, akik nem az NG-be szeretnének tájképeket csinálni.

És nem azt mondtam neki, hogy ne tanulja meg, mik az alapok, de azt egy bridge gépen is meg lehet tanulni.

Vajon miért nem csak milliós tükrös gépet gyártanak? Ja, mert nem mindenkinek arra van szüksége?

Szóval köszönjük, Béla, hogy ekkora a tudásod.

Azt meg szerintem ne próbáld senkinek bemagyarázni, hogy egy átlag kompakt nagylátószöge 80mm-nél kezdődik, mert még a végén kiderül, hogy te nem értesz semmihez.

2014. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Úgy kezdte, hogy kezdi komolyabban érdekelni a dolog.Nyugodj meg, attól megnyugszol! ;)
2014. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdi erdekelni, ezert mondtam neki, hogy egy bridge gep megfelelo lehet, amin az alapokat megtanulja. Mi is volt ebben a hozza nem ertes? Mert nem azzal kezdtem, hogy rohanjon tukros gepet venni?

tovabbra is fenntartom, hogy az 50mm nem tajfotozasra valo, egy bridge gepnek meg van eleg atfogasa, hogy ki tudja rajta probalni, mire van szuksege. Majd vesz tukroset, ha mar tudja.

Es nem lennek ideges, ha nem a magas lorol emeseznel le teljesen alaptalanul.

Szamomra olyan erdekes, hogy itt mindenki azt kifogasolja, hogy lassan mindenkinek tukros gep log a nyakaban, es fotosnak kepzeli magat, de ha jon egy ilyen kerdes, ahol a kerdezonek lathatoan nincs sok fogalma a dolgokrol, rogton az az elso, hogy rohanjon dslrt venni. Hol itt a logika?

2014. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy olyasmit javasoltál neki ami alkalmatlan arra amire használni akarja. Egy kompakt/bridge nem annak való akit komolyabban érdekel a dolog, főleg a kompakt nem. Az pedig, hogy egy ilyen válaszon felkapod a vizet, a Te bajod.


Egyébként az senkit sem érdekel, hogy kinek mi lóg a nyakában (legalább is az értelmesebbjét nem), a valóban fotósokat az zavarja, hogy túl sokan mondják magukra, hogy fotósok, úgy, hogy közben semmit sem tettek le az asztalra. Mondjuk engem speciel ez sem érdekel, amíg vannak ilyenek, látszik a különbség az én munkám és az Ő "munkájuk" között, így aki igényes engem bíz meg. Ez nekem csak jó. :)

2014. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igazából megyek egy 4(-5) órás gyorstalpaló tanfolyamra, ahol ezt az árkategóriát ajánlották.


Igen, bridge gép tökéletes lenne:)

Tükörreflexessel csak annyi a bajom, hogy újonnan rá nincs pénzem(+objektív(ha kell) (diák vagyok még:)) ráadásul ahhoz, elég béna vagyok, hogy ilyen kelljen

Használtan meg nem szeretek venni kütyüket


Légyszi, ne veszekedjetek :/

2014. aug. 22. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!