Tbence11 kérdése:

Canon vagy Nikon? Melyik márka tükörreflexesei csinálnak szebb képet?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt már annyiszor megkérdezték, és továbbra sem lehet rá választ adni. Az, amelyiken jobb az objektív, amelyik mögött jobb fotós áll.

Teljesen mindegy, mindkettővel remek képeket lehet csinálni.

2014. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tudom, hogy sokan megkérdezték, csak nekem mondták, hogy a nikon nem jó, úgyhogy megkérdeztem.
2014. aug. 23. 12:38
 3/11 BazsiBácsi ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy a Nikon nem jó az elvakult Canon párti. Aki azt mondja, hogy a Canon nem jó, az elvakult Nikon párti.


Nekem volt kezemben Nikon, volt kezemben Canon is. Teljesen mindegy, hogy melyiket veszed, ugyanúgy lehet vele rossz, és jó képet is csinálni. Menj be egy médiába, vagy egy auchanba, és fogd a kezedbe, nézd meg, hogy melyik áll jobban kézre, melyiknek jobb a fogása, melyiknek éred el könnyebben a gombjait.

2014. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Talán most a nikon szenzor szempontból előrébb van mint a canon. Legalábbis a dxomark.com nikon dominanciát mutat, nem tudom hogy valóéletbe hogy ez mennyi látszik.

Amúgy tényleg tökmindegy..Talán annyi ha van ismerősök/barátod aki komolyabban fotózik pl.: Nikonnal akkor nikont vegyél, többet tud később segíteni.

2014. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amatőr szinten majdnem mindegy, profi szinten (D810, 5D mk III és felette) szerintem a Nikon képminősége jelentősen jobb, elsősorban a sokkal komolyabb dinamika tartomány miatt. Azért nem mondom, hogy ha újrakezdeném, Nikont választanék, mert nem látom értelmét a 40 MP-nek, a beépített markolatú vázak pedig nekem túl nagyok.
2014. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gergoap ***** válasza:

Ki mondta, hogy a Nikon nem jó??? Az egy hü..e!!! :-)

Ugyanúgy jó a Sony, vagy a Pentax is.

A szép kép az utólagos szerkesztéstől is függ, ki mennyit dolgozik rajta.

A szebb kép fogalma amúgy elég relatív! Neked mitől szép egy kép???

2014. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A Tefal vagy a Berghoff edényei csinálnak finomabb ételt?

Dell vagy Lenovo számítógépen lehet jobb regényt írni?

stb.


Minden ma kapható nagy szenzoros (DSLR, SLT, MILC) fényképezőgép megfelelő ahhoz, hogy az értő ember jó képeket csináljon velük.

2014. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem Canonom van az jól bevált,de lehet hogy neked a Nikon lesz jobb,nem tudom de mind a 2 nagyon jó!
2014. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az első válaszolónak igaza van! Fotóstól függ teljes mértékben. Nálam mondjuk a Canon jöttbe. De attól függ elsősorban, hogy jól tudod e használni,vagy, hogy ha tanultál akkor mennyit fejlődtél.
2014. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!:)
2014. aug. 30. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!