Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőr fotós vagyok. A makró...

Amatőr fotós vagyok. A makró közgyűrűsor és egy makróobjektív párosa milyen eredményt hoz?

Figyelt kérdés

A fényképezőm: Canon EOS 600D

Objektív: Tamron 70-300mm f/4-5,6 (A17 E) AF LD Di Macro 1:2

A közgyűrűsor márkájában még nem vagyok biztos.

Azért érdekelne igazából, mert elképzelésem szerint a 70mm-es értéket ezzel le lehetne hozni (lehet, hogy tévedek) és ezzel nagyobb teret kaphatna kreativitásom.



2014. szept. 17. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez nem makró objektív, a leképezése legalább 1:1 kéne, hogy legyen ahhoz, hogy valódi makróobjektív legyen. Azért írják rá ezekre a telékre, hogy makró mert a közel pontja viszonylag alacsony és így viszonylag közel tudsz menni a témához. Mivel a makró közgyűrű lényege, hogy a kihuzatot növeld, ezáltal csökkentsd a közelpontot, tehát közelebb vihesd a témához az objektívet, nem igazán van értelme szerintem az ilyen párosnak, mert a leképezésed (nagyítási arány) nem fog változni és még mindig kisebb lesz az elkészült képen a témád mint a valóságban.
2014. szept. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!