Melyik gépet ajánljátok?

Figyelt kérdés

Még sosem volt DSLR gépem, így tapasztalatom sincs, ezért szeretnék tanácsot kérni. Fontos a jó képminőség, lehető legnagyobb szabadság a beállítások terén és a videók miatt se kelljen szégyenkezni.


Már leszűkítettem a lehetőségeket néhány készülékre.



Canon EOS 700D kit (18-55mm IS STM)

Nikon D3300 kit (18-55mm VR II)

Nikon D3200 kit (18-105mm VR)

Nikon D5200 kit (18-55mm VR II)

Nikon D5100 kit (18-105mm VR)

Pentax K-30 + DA 18-55 WR Kit

CANON EOS 100D + 18-55 IS STM


Ez a 140-160 ezer forint közötti kategória. Ezek közül melyiket javasolnátok? Természetesen egyéb ötletek is jöhetnek, mert én már annyi leírást, tesztet olvastam, hogy teljesen összezavart ez a sok információ, de még mindig nem tudtam dönteni.



2014. szept. 19. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vedd a legjobb ár/érték arányút.

De a kérdésed olyan, mintha Michelangelo azt kérdezné, melyik ecset a legjobb számomra.

Nem érzed, hogy vagy kis tehetségtelen leszel a legeslegjobb géppel is, vagy zseni a legvacakabbal is?


A helyedben a legvacakabbat venném, és zsenivé válnék...

2014. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Zseni semmiképp nem akarok lenni, de már rosszul vagyok a kompakt gépek képminőségétől.

Legjobb ár érték arány... Na, épp ez az amit nem tudok.

Tudod, az zavar, hogy 80'-as években kimentem a piacra, 2 ezer forintért vettem egy Fed 5 gépet a ruszki árustól, amin sok beállítási lehetőség volt, plusz fénymérő, B záridő stb., és nagyon szép képeket lehetett vele készíteni.

Ma már nem filléres dolog, ezért nem szeretnék csalódni.

2014. szept. 19. 19:31
 3/11 anonim válasza:

Nokia Lumnia 1020.

120 ezerért már kapsz függetlenül.

Én ezzel fotózok és dobogós helyezéseim is vannak,teljesen tökéletes képeket tudsz vele készíteni.

41 mp. tükörreflexes,legjobb minőségű Car Zeiss optika.

Nemcsak a legjobb kamerás telefon,de az egyik legkomolyabb fényképező amit használtam eddig.

A fentieknél szebb képet csinál. Ha gondolod küldhetek neked pár saját képemet. remélem segítettem neked!

Sok sikert!

2014. szept. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mobilok közül eddig a legjobb, legélesebb fotókat a Samsung Trend Plus-szal készítettem. Közelfotózásra sokkal jobb, mint akármelyik olcsó digitális fényképezőgép.
2014. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát nem segítettél.

1. Klasszikus, gombos, buta telefonom van, és amíg lehet kapni ilyet, addig nem is áll szándékomban tapis okostelefont venni.

2. Lehet, hogy jó képeket készít, és biztos felveszi a versenyt a kompakt gépekkel és a többi telefonnal, de abban azért kételkedem, hogy ekkora érzékelővel és pici, fix lencsével képes azt nyújtani, mint egy DSLR.

3. A DSLR-eken számtalan beállítási lehetőség van, számtalan objektív és szűrő áll rendelkezésre, amivel végtelen számú lehetőség van arra, hogy a maximumot kihozd belőle távoli vagy közeli témák fotózásánál. Tehát lehet fejleszteni, bővíteni igény szerint. A telefonnak vannak korlátai, amin belül jól teljesít, de be kell érni ezzel és nincs továbblépési lehetőség.

2014. szept. 20. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg fényképezni akarsz, nehogy telefont vegyél! Nem is tudom, miért ajánlgatja itt neked minden válaszoló, amikor a kérdésben az szerepel, hogy tükrös gépet akarsz.

Nekem Canon van, én azt bátran ajánlom, de biztos jók a Nikonok is, csak én azokat nem ismerem. Állítólag videózás terén jobb a Canon. Pentaxra viszont olcsón kapsz manuális objektíveket, ha érdekel az ilyesmi.


#2: Nokia Lumia tükörreflexes??? Tudod egyáltalán, hogy az mit jelent?

Biztos jó kamera a telefonok között, de abban szinte fogadni mernék, hogy nem csinál jobb képet egy tükrös gépnél, amit arra találtak ki és ezerféle objektívet lehet rátenni. Az meg, hogy neked eddig ez volt a legkomolyabb gép a kezedben, nem jelenti, hogy azon túl nincsen élet.

2014. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 6


Ilyen butaság véletlen se jutna eszembe. :)

Én is a Canon felé húzok, de a Pentax is nagyon tetszik attól függetlenül, hogy eléggé háttérbe szorította a két konkurencia.

2014. szept. 21. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Pentaxszal sajnos nincs tapasztalatom, de biztosan jó gép az is. Arra esetleg figyelj, hogy ne feltétlenül a vázra adj ki több pénzt, mert belépő szinten kevés különbség van közöttük, viszont egy jó objektívvel ég és föld.

Vegyél inkább olcsóbb vázat és hozzá valami minőségi objektívet, többre mész vele, mint a drágább váz-olcsó objektív kombóval.

2014. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 quetzalcoatl válasza:

D5100 a 18-105 -tel. Nem lesz hiányérzeted egy darabig.

Canont akkor vennék, ha nem terveznék fix objektíveket venni hozzá, mert ahhoz nincs relatíve olcsón sok választék. D3300 még túlárazott. D3200 rendben van, de feleslegesen nagy képeket csinál RAW-ban a 24mp miatt. D5200 jó gép, makrónál hasznos a kihajtható LCD, de nem nagyon ad annyival többet, mint a D5100, mint amennyivel drágább. (ez már szubjektív vélemény.) Pentaxok jók, innovatívak, de kiegészítőkből sosincs akkora választék mint Canon-Nikon vonalon. Eos 100D - Ha fontos a kis méret, akkor lehet jó választás, de engem zavarna, hogy nem kényelmes a fogása. Érdemes még megnézned a D90-et, elég jól sikerült darab, sokan kezdik vele. Jóval masszívabb, időtállóbb, mint a fent említett bármelyik. Ami fontos, inkább az obi adja a képet, mint a gép. 18-55-öt lehetőlegne válaszd a 18-105-tel szemben mert sokat számít. És ami a még fontosabb, Canon 18-55 DC III nevű objektív egy hulladék, 18-55 IS II. az ami elfogadható. :) Jó fotózást.

2014. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!


Szűkítettem picit a lehetőségeket. Nikon D3200, Canon EOS 100D, és a Pentax K-30 helyett a K-500 jött a képbe. Lényegében ugyanaz mint a K-50, csak nem időjárásálló a váz, de ettől függetlenül nagyon jónak tűnik. A D90 se lehet rossz, csak a korához képest nagyon drága (163 ezer csak a váz), úgyhogy max használtan vennék 100 körül.

Szerintem majd valamelyik üzletben kezembe veszem mind, és amelyikbe beleszeretek, azt veszem meg.


Még egy kis összehasonlítás: [link]

2014. szept. 22. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!