Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hobbifotósként az alábbi...

Hobbifotósként az alábbi kiszerelés kielégítő?

Figyelt kérdés
Egy Nikon D3200-ast akarok venni, az alap 18-55mm-es Nikkor objektívvel, plusz vennék hozzá egy Tamron 70-300mm-est távolabbi képekhez.

2014. okt. 1. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nagyon jó így, de a Tamron vétel előtt nézz szét a használt obik közt is, hátha találsz olcsóbban , és akkor talán belefér egy 50mm f/1.4-s lencse is.
2014. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BazsiBácsi ***** válasza:
77%

Tamron árában 50f1.4?!?!?! Ne haragudj, de valamelyik árával biztos, hogy nem vagy tisztában. A Nikkor 50f1.4 olyan 100e forint körül mozog, míg a Tamron 70-300 nagyjából 40e forintos objektív.


Kezdjük az elején. Ebben az árkategóriában bármelyik Canon vagy Nikon gépet választod, mellé nem nyúlsz. A Nikon D3200 egy jó választás, tud mindent, amire egy hobbi fotósnak szüksége van (egyedül az előzetes tükörfelcsapást hagyták ki belőle valami érthetetlen okból). A Nikkor 18-55 VR belépő objektívként jó, mindaddig el leszel ájulva a rajzolatától, amíg rá nem tekersz egy fixet.


Tamronba nem tudok nyilatkozni, mert fix üvegeket használok, de azt tudom javasolni, mint Canonnál: inkább nézz egy használt Nikkort, és vedd meg azt, minthogy vegyél egy ilyen "alja" Tamront, vagy Sigmát (fentebbi kategóriákban jók a Sigmák, meg a Tamronok, de aljába ÉN nem javasolnám).

2014. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, a Tamron árából akár 2 használt obit is vehet, amiből az egyik 50mm-es. Nem új 50-es obira gondoltam. 20-30 ezerért már vannak használható obik. ;)
2014. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
pl. [link]
2014. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pl.: [link]
2014. okt. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó... igen, 1.8-ast kap ennyiért, de 1.4-est biztos nem!
2014. okt. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BazsiBácsi ***** válasza:
68%

Nem kötekedésképpen, de kezdjük az elején:


"Szerintem nagyon jó így, de a Tamron vétel előtt nézz szét a használt obik közt is, hátha találsz olcsóbban , és akkor talán belefér egy 50mm f/1.4-s lencse is.".


Erre reagáltam, hogy biztos, hogy nem vesz a tamron árából egy 50f1.4-et. Mindkettőnél az új árat írtam, használtan a tamront is megkapod 35 körül.


Második körben, amit linkelgettél, az szép és jó, de azok az 50f1.8 D. Itt főleg a D betűre hívnám fel a figyelmed, ugyanis ezeknél a lencséknél ugyan van AF, viszont csak a vázba épített fókuszmotorosokkal. A kérdésben szereplő D3200-ban nincs beépített fókuszmotor, így 30e forintért vesz egy olyan objektívet, aminél AF élből nem lesz. Ha már javasolni szeretnél neki használtan, akkor lehetőleg "G" jelű objketíveket linkelgess, amibe az AF motor az objektívbe van építve, és direkt a Nikon D40, D60, D3x00, D5x00, stb vázakhoz készült, amiben nincs beépített AF motor. Új ára 60e forint körül mozog, hirtelen egyet találtam használtan 47-ért. Ez se futja ki az tamron árából, nemhogy még egy objektív.


Remélem, hogy így elkerülhetjük a további vitát, és nincs harag :)

2014. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, a kérdező világosan elmesélte, hobbifotósként keres lencsét.

Teljesen fölösleges ilyen helyzetben olyan lencséket tukmálni, amire nincs szüksége.


Én inkább azt hangsúlyoznám, a fotóst nem a gép teszi, vedd meg bármelyiket ami megtetszik, és inkább csinálj jó képeket.

A fényképező olyan, mint az ecset. Michelangelo egy darab lószőrrel is csodákat tett volna...

2014. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gergoap ***** válasza:

A kérdezőnek válaszolva:

Jó választás, de ha teheted, akkor 18-105-öt vegyél! Így nem kell sokszor 2 objektívet cipelned, mert nagyobb zoomod van. Nálam a 18-105 és a 70-300 van a legygyakrabban a gépen. Vannak fix obiaim is, de nagyon ritkán használom őket, mert nagyon kötött vele az ember a fix fókusztávolság miatt. Kiránduláshoz, programokhoz, hirtelen elkapott képekhez sokkal hasznoabbak a zoom objektívek.

2014. okt. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!