Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Parciális differenciálegyenlet...

Parciális differenciálegyenlet megoldásánál melyik módszer az, amelyik a lehető legtöbb esetben kielégítő megoldást ad?

Figyelt kérdés

d'Alambert, Fourier, Laplace

Van-e még?



2014. szept. 11. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyenesek módszere, véges differencia módszer, végeselem módszer,… Ha jól tudom, ezek több esetben működnek, mint az általad említettek.
2014. szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm

nem vagyok ebben járatos

És nekem a tanár a d'Alambert, Fourier módszert mutatta meg

2014. szept. 11. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Van többféle megoldási módszer. Ezekről csak akkor kell tudnod, ha ezzel akarsz részletesebben foglalkozni. Ez esetben viszont csak akkor érsz célhoz, ha egy csomó könyvtári irodalmat áttanulmányozol.

Ennek az az oka, hogy nagyon kemény matematikai háttere van, nemvéletlen igen kevesen értik is...


Még annyit, hogy a kérdező által említett módszerek analitikus módszerek.

A gyakorlatban sokszor alkalmazunk numerikus módszereket, ilyen rengeteg van, ezek közül mondott néhányat az első.

2014. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!