Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez lehetséges? Lenne rá kereslet?

Ez lehetséges? Lenne rá kereslet?

Figyelt kérdés
Magyarországról Hollandiába utaztam,Németországon és Ausztián keresztül és csináltam pár nagyon szép képet,egy amatőr géppel de szerintem profi fotónak is elmenne. Szeretném ha sok emberhez eljutna,és ők is átélnék az élményt,mintha ők is ott lennének. Tudtok tippet,hogy hogyan tudnám ezt megtenni,közössi portálokat kivéve.

2014. okt. 10. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Készíts egy blogot.


Bár nem hiszem, hogy érdekelne valakit, mert az ilyen képek többnyire csak a készítőnek jelent valamit.

Amúgy meg minden valamit is számító látványosságról van már hatezer kép a világhálón.

2014. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amiert szerinted profi fotonak elmenne, nem biztos hogy ugy is van, en is jartam mar igy. Amugy ahogy elso irta, valoszinuleg a neten rengeteg kepet lehet talalni ugyanazon helyekrol, hacsak nem olyan helyeken jartal, ahol a madar sem jar.
2014. okt. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy profi kép. Van jó kép, nem annyira jó, esetleg rossz kép, de ezek is mind szubjektív kategóriák. Attól, hogy nem vagy profi még előfordulhat, hogy csinálsz olyan képet, ami akár jobb, mintha egy profi (aki ebből él) csinálta volna, de ez nem feltétlenül mond el semmit egyikőtökről sem, csak annyit jelent, hogy akkor épp te voltál ott és jó képet csináltál. Hogy tényleg így van-e, azt látatlanban nem lehet eldönteni, viszont nem is a te véleményed számít róla, hanem egy részről a fotós szakmáé, más részről a befogadó közönségé (akik nem feltétlenül fognak egyetérteni a képeid értékéről).


Elsőként mindenképpen azt döntsd el, hogy mit is akarsz elérni a képeiddel? Ha pénzt akarsz vele keresni, akkor meg kell találnod vele azt a célcsoportot, akiknek a képeid értéket jelenthetnek és hajlandók fietni is érte. Ez nem lehetetlen, de nagyon nehéz, mivel rengetegen fotóznak, hatalmas a kínálat képekből és a fotók egyre jobban leértékelődnek.


Ha csak annyi a célod, hogy minél több emberhez eljusson, akkor egyrészt nem értem, miért zárod ki azokat az oldalakat, amiben ebben leginkább segíteni tudnak (közösségi portálok), másrészt indíts egy blogot, töltsd fel valamilyen népszerű fotó megosztó oldalra (Flickr, 500px, stb), esetleg rendezz kiállítást, adj ki könyvet belőle.


Persze a kettő (sok emberhez eljutni és pénzt is csinálni) működhet együtt, de hogy ezek bármelyike igazán sikeresek legyen és tényleg eljussanak sok emberhez (és még értelmes pénzt is csinálj), ahhoz már messze nem elég (de erősen ajánlott) pár szép képet csinálni, mert egy csomó más ismeretre is szükség van (marketing, közösségi marketing, kommunikációs készség, kapcsolatépítés, stb) - persze minden tanulható.

2014. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!