Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D3200 vázhoz,18-55mm VR...

Nikon D3200 vázhoz,18-55mm VR II objektív mellé milyen objektíveket érdemes még venni?

Figyelt kérdés

Kb. 50 ezret szánnék 2-3 db. használt objektívre.

Gondoltam egy 10-20mm közti és egy 80-100mm közötti fixre, plusz egy kb. 150-200 mm-ig kitolható zoom obira.

Ennyiből lehetséges összeszedni ezeket elfogadható minőségben?



2014. okt. 11. 19:51
 1/5 the hermit ***** válasza:
Szerintem ennyiből nem fog menni, még használtan se. 80-100 ezerből már igen.
2014. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál mondani jó obikat, amik jó árban vannak? Lehet manuális is, mert többnyire álló témákat fotóznék állványról, tehát az af nem létszükséglet, viszont a szép rajzolat fontos lenne. Az sem baj, ha nem Nikon bajonettes, mert adapterrel szinte minden megoldható. A lényeg, hogy tudjam, hogy melyik a jó, mert kacatot nem akarok venni.
2014. okt. 12. 22:49
 3/5 BazsiBácsi ***** válasza:

Sajnos pont ez az, hogy a Nikon adapterezése nem épp a legideálisabb: ha nem lencsetagos adaptert veszel, akkor nem lesz végtelened, ha lencsetagost veszel, akkor romlik a rajzolat. Nem lehetetlen, csak kompromisszumos nagyon.


50-ből kitelik használtan például egy Nikkor 50f1.8G, ami AF-es, 25-30 közt kapsz Nikkor 50f1.8D-t, amivel nem lesz AF-ed vagy ha rádobsz még 2000 forintot, akkor egy Nikkor 55-200G-t.

2014. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 the hermit ***** válasza:

Nekem is Nikonom van amúgy, csak 3100. Hasonló problémával küszködök mint te, csak a kitobi van ,azzal pedig sok mindent nem tudok fotózni, amit szeretnék.

A legjobb rajzolatú obik a fixek, ez nem vitás, viszont azoknál meg nagyon kell tudni, pontosan mit és hogyan szeretnél fotózni, és aszerint választani.

én valószínűleg egy 70-200-as Sigmát, vagy Tamront fogok választani, ami nyilván kompromisszum, de nekem ez lesz a jó.

2014. okt. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Majd figyelem az aukciókat és az aprókat, hátha lesz jó alkalmi vétel.

Köszönöm!

2014. okt. 13. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!