Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Apró tárgyak - mint mondjuk...

Apró tárgyak - mint mondjuk babszemek - fényképezéséhez milyen paraméterekkel bíró fényképezőgép kell - nem szélsőséges értékekre gondolok, hogy a full legjobb hanem "hétköznapi", elérhető szinten - de leginkább KONKRÉT gép típust ha ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Én kb 20 -30 ezer körül gondolkodom de ha kapnék adatokat hogy milyen teljesítményű gépet keressek akkor keresek , akár használtban is.

Tehát kérnék szépen adatokat, hogy mi kell ehhez a fotózás fajtához és esetleg (ebben az árfekvésben )felhívni a figyelmemet konkrét - természetesen erre használható - fényképezőgépre amit bátran megvehetnék a cél érdekében.

Ha volna valaki aki személyesen is segítene az apparátus összeállításában / bekalibrálásában , akkor én lennék a legboldogabb! Mert hiszen még kellenek fények stb amikhez szintén nem értek. ( Budapest)

Hálásan köszönöm előre is!



2014. okt. 16. 11:23
 1/7 A kérdező kommentje:
...és köszönöm előre is a moderátoroknak ha nem törlik mert ez nekem nagyon FONTOS!
2014. okt. 16. 11:24
 2/7 A kérdező kommentje:
( ui: "bekalibráló embertől NEM ingyen kívánom )
2014. okt. 16. 11:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Fordított objektíves makrófotózásra keress rá, ez kb. az összes géphez használható. Filléres megoldás.

És a legfontosabb:

[link]

Mert rohadtul nem hátrány, ha tudod, mitől sír a baba, ahelyett, hogy személyes segítségre akarsz támaszkodni "az apparátus összeállításában / bekalibrálásában".

2014. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, meg ha ilyen világosan hirdeted, hogy nem értsz hozzá, akkor hamar megtalál 1-2 huncut "szakértő", aki nagy dumával elad neked valami trágyát.
2014. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Zoligyerek! Köszönöm a soraid! Áhhh, már lezongoráztam én a dolgot x ideje egy olympussal, csináltam fénysátrat, vettem izzókat de nem lett tökéletes. Márpedig én maximalista vagyok , ezért keresnék rá valódi hozzáértőt, hogy beállitsa amiket kell és tanítson.

De köszönöm a figyelmeztetést! :)



Mindjárt átnézem amiket javasoltál.

2014. okt. 16. 19:45
 6/7 anonim ***** válasza:
A fotózásban a maximalista egyenlő a gazdaggal...vagy a vágyakozóval. :D Egy jó makróobjektív negyedmillió, hozzá egy normális fényképezőgépváz legalább 150-200e (használtan), egy jó makró körvaku is több mint amennyit Te összesen rászánsz és még lehetne sorolni. Sajnos ez a gazdagok sportja, de valóban nem árt ha értesz hozzá mert így ebben a formában csak mellényúlni tudsz.
2014. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, van olyan verzió, hogy valaki összerakja neked a szettet, Te meg csak a gombot nyomod, ez kb. azonos méretű, azonos jellegű tárgyaknál működik, ahol a fényekbe nem kell belenyúlni fotózás közben. Ugyanezzel a logikával fotóztunk tömeges (1000+) tárgyfotókat, én összeraktam a keretét, a lányok meg végignyomták a képeket. Kérlek tölts fel pár képet, mi volt vele a gondod, illetve a géped típusszámát. Mire kell egyébként a fotó, rengeteg apróbb tárgyad van és pl. vaterán el akarod adni? Egyébként rengeteg makrófotó verzió van. A következő szint egyébként egy olcsó DSLR + fordított lencse játék (60-80e körülből hozható ki), illetve a drágább verziók, végül a rétegenként szkennelés, ha 2-3mm-es tárgyméret alá is be akarsz nézni, de az méregdrága. Az egyszerűbb feladatokra tényleg elég egy kompakt gép, de a döntéshez tudni kellene a célt, mire is fogod használni a képeket.
2014. okt. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!