Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy kezdő fényképésznek...

Egy kezdő fényképésznek milyen DSLR fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2014. okt. 19. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel a kérdéssel most megfogtál. Kavarognak a válaszok a fejemben, több gép is lenne, de nehéz a döntés...
2014. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bármelyik gyártó belépőmodelljeit. Egyébként meg azt, amelyiket megengedi a pénztárcád. Megveheted a legdrágábbat is, ha van rá pénzed. Ez így nagyon általános kérdés.

Vehetsz egy új belépőmodellt, ha van pénzed, drágát is vehetsz, vagy valami régebbi használt darabot.

Leginkább rajtad múlik, hogy mennyit szánsz rá, és mennyit akarsz tanulni. Mindenki kezdő volt az elején.

2014. okt. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A "fényképészt" hogy kell érteni? Amatőr, hobbifotós vagy hivatásos, profi?

Ha amatőr fotós szeretnél lenni, akkor Nikon, Pentax, Canon vonalon nézegesd a pénztárcádhoz illő gépeket. Pl. Nikon D3200, D3300, D5200,

Canon EOS 1200D, 600D, 650D, 700D, 100D

Pentax K-500, K-30, K-50


Ha profi fényképésznek készülsz, akkor olvass el 20-30 könyvet, közben gyakorolj, fotózz sokat, tanulj képeket szerkeszteni, aztán 1-2 év múlva már tudni fogod, hogy mire van szükséged.

2014. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Inkább hobbyból fényképeznék. A Nikon D5200-at néztem ki magamnak. A megapixelen kivűl miket kell még nézni mik azok amik nagyon számitanak? Az obiektiveknél is el vagyok akadva. Nem értem milyet válasszak..annyi fajta tipus közzül. Amúgy inkább természetfotókat, portékat készitenék.
2014. okt. 19. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:

A megapixelt pont nem kell nézni, mert a fotó méretén kívül semmit nem jelent.

Azt még mindig nem mondtad, hogy mennyit szánnál a dologra, mert az objektívek között is elég nagy a választék.

Tájképhez inkább széleslátószög kell, míg portréhoz inkább kistele. Egy objektívvel nehéz mindkettőt megoldani.

2014. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

olvass sokat, tudatosítsd és tisztázd le, hogy mire kell a gép, mit fényképezel vele és mennyit, s az alapján válassz. Lehet, hogy egy bridge gép is jó lehet (Nikon L820) vagy egy tükör nélküli cserélhető obis (Olympus, Canon)

Ha mindenáron nagy gépet akarsz, akkor a Canon 600d, 5200-asa jó lehet, vagy a Nikon 3200, 7200 is.


De csak azért ne vegyél Nikon-t vagy Canont, hogy elmondhasd, hogy a te nyakadba is az lóg. Nehogy úgy járj, mint az a lány, akitől megkérdeztem (látva a nyakában a Nikon gépet), hogy "milyen típusú a géped?"

Válasz: Hát Nikon

Én: Oké, azt látom, de melyik típus

Válasz: ....ő azt nem tudom


Addigra már megállapítottam, hogy egy d3200-as lógott a nyakában

2014. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!