Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen DSLR fényképezőgépet...

Milyen DSLR fényképezőgépet javasoltok 100-200 ezer forint között? Nem teljesen kezdő-amatőr fényképész vagyok.

Figyelt kérdés

Kell mindenképp egy vaku és állvány.


Érdemes-e használtat venni, ha igen, mikre figyeljek?



2014. szept. 30. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire használnád? Csak váz legyen ennyi, vagy objektív is legyen benne? Ha igen mekkora gyújtótáv kellene?
2014. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BazsiBácsi ***** válasza:
Ez csak a gépváz lenne, vagy a kiegészítők is? Egy normális vaku 40e forint (Yongnuo YN-500ex: tud HSS-t 1/8000-ig, létezik Canonra, illetve Nikonra is teljes e-TTL, illetve i-TTL támogatással, 53-as kulcsszám, stb), egy értelmesebb állvány gömbfejjel legalább 30. Ez a kettő már 70e forintot kitesz.
2014. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Amire használnám: Makró felvételek, rossz fényviszonyok közötti fényképezés, 50, full HD felbontásban 24-25 fps videókészítés, de tudjon kisebb felbontásban (720x) 50-60 fps-t. Fontos a gyors bekapcsolás a spontán képek rögzítéséért, de gondolom ebben az árszegmensben már ez nem külön kitétel és a hosszú támogatottság (ezalatt azt értem, ha garanciaidőn túl valami elromlik benne, akkor azt akár 15 év elteltével is tudjam javíttatni)


Gyújtótávot Gyújtótáv szerintem 25-50 környéke.


Egy szettre gondoltam (vagy külön külön megvéve) Ami tartalmaz objektívet, vakut és állványt és 200 ezer forint alatt van árban. Vakuban előny lenne a HSS-es.

2014. okt. 1. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg dolog... Makró, filmezés, de középformátum.. csak az objektívek kerülnek 2-300ba ennyi dologhoz.

Filmezés miatt Canont ajánlok (nem a márkahűség beszél belőlem, volt már nikonom és canonom is), közép szegmens kb a canon 650d.

Mivel filmezés, neked egy USM/STM objektív kell ami nem zúg fókusz közben, és gyorsan fókuszál. Ezekből leginkább fixeket szoktak ajánlani, legolcsóbb mondjuk a 40mm-es pencake a maga 40ezres árával, felfelé a csillagos ég.

Éjszakai fotó az megint egy olyan dolog, hogy kb a high-end szegmens az, ahol ISO6400 sem vállalhatatlanul zajos. Nagy rekesznyílású objektív kell (f1.8) hogy alacsonyabb ISO-n fotózhass, de ott meg ugye a mélységélesség már olyan amilyen..

Általános fotózáshoz Tamron 17-50 VC nélküli verzió ami 90ezer körül megkapható és a kitobjektívek után az első jó objektív ami ebben a formátumban vállalható.

Jelenleg túl sokat akarsz egyetlen (úgymond olcsó, tudom nem az) géptől, és nem rossz az elképzelés, de valamiben csalódni fogsz a sok igény közül.

Most egy valamit válassz ki (én a 17-50 objektívet ajánlom canon 650d-vel) a többit meg majd megvásárolgatod de még egyszer ennyi lesz.

2014. okt. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BazsiBácsi ***** válasza:
51%

Előttem szóló jól mondja, amit Te kinéztél magadnak, az legalább 4 kiló.


Annyit javítanék rajta, hogy az USM motor kívülről lehet, hogy halk, de "bentről" van olyan hangos, hogy behallani a videóba a fókuszálást. Ezen kívül az USM motort fáziskülönbséges AF-re tervezték, azon gyors, pontos, de kontraszt alapon marha lassú, és elvérzik. Videózásra csakis manuális fókusz, vagy STM motoros objektív, ha kell az AF.

2014. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

váz+obi: [link]


vaku: [link]


állvány: [link]


Aztán majd később vehetsz még jobb obikat.

2014. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy lehet ugyanez is Canon 600D-vel.
2014. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nikon 5100-5200-ban gondolkodnék inkább, annyi, hogy az árat kiegészíteném 250-re.

Szeretnék egy 18-55 és 55-300-as Obi szettet venni hozzá, ami a videót illeti külső mikrofont használnék, esetleg ilyet is tudtok ajánlani?

Távirányítót hozzá? (ez már csak inkább érdekel, nem feltétlen fontos)

A vakut meg tudom nélkülözni még egy pár hónapig, arra később tennék szert, viszont az állvány maradna.


Szettben lehet kapni ilyesmiket, vagy külön külön érdemes megvenni? E-bayen megéri venni, vagy a garancia érvényesítése miatt inkább ne?


Előre is köszönöm a sok segítőkész és hozzáértő választ, már eddig is nagyon sokat segítettetek! :)

2014. okt. 3. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!