Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Régi Beirette, Zenit-B, vagy...

Régi Beirette, Zenit-B, vagy az Altix V a jobb? Fotósok tapasztalata érdekelne. Legjobban az Altix tetszik.

Figyelt kérdés
Melyiket vegyem meg azért érdekelne, melyik miben jobb, Pl. mennyire elég 1/125 vagy 1/250-es záridő?
2014. okt. 21. 19:26
 1/5 anonim válasza:

Nekem van egy régi Beirette, minden exponálásnál hatalmasat rezdül a gép, mert erősen kell lenyomni a gombját, ezért nem is lettek élesek a képek...anno ... 30 éve :)

Mivel a kisfilm 14Mpix-es felbontásnak felel meg, ha veszel egy 20 Mpixeset az még túl is teljesíti

2014. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azért még várnék pár véleményt, csak van valaki aki ilyenekkel fotóz manapság is... vagy legalább régebben.
2014. okt. 22. 09:11
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként engem nem a megapixel számít... hanem a színhűség és az élesség, rajzolat. Van scannerem ami 8Mpx felbontást tud kihozni egy filmockából, bőven elég.
2014. okt. 22. 09:12
 4/5 BazsiBácsi ***** válasza:

Én is törtem a fejem, hogy a polcon lévő Canon SLR-t (nem DSLR-T!) befogom, aztán megláttam, hogy egy tekersz film közel 1000 forint inkább lemondtam róla.


A záridők elegek, max rekeszelned kell jobban az objektíven.


Ezek közül a Zenit egy SLR, az esetek többségében Helios 44-gyel, vagy Industar 50-nel adták (kivétel ugyebár a kivétel, mert az erősíti a szabályt). Én használok DSLR-en Helios 44-2-t, nagyon szeretnivaló objektív még a maga hátrányaival is. Én személy szerint erre szavaznék.

2014. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És az Exakta VX 500-as mennyire jó?
2014. okt. 23. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!