Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan tanuljam meg a nikon...

Hogyan tanuljam meg a nikon d3200 használatát?

Figyelt kérdés
Hello!Nekem még nincs ugyan ilyen gépem de szeretnék majd venni egyet.Viszont az a kérdésem,hogy mennyire nehéz a használata,illetve hol is kezdjem pontosan?Egy ismerősömnek van ilyen gépe de elnézve a képeit nem sokkal jobb minőségűek mint az én kompakt gépemmel készült képek.Ez nyilván nem a fényképező gép hibája hanem a mögötte lévő emberé.Magyar nyelvű felvilágosítást tud esetleg valaki dslr gépekhez?Nem akarom addig megvenni ameddig legalább az alaptudásom nincs meg a kezeléséről.

2014. nov. 6. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
2014. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen ennyit valóban én is megtudok tenni de amit beírtál azért egy picit összetett,ennél konkrétabbra gondoltam.

Pl kimondottan a d3200-ről esetleg személyes tapasztalat innen valakitől aki szintén kezdő és ilyet vett vagy amikor kezdő volt még ezen tanult ilyenek.

2014. nov. 6. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Aha, tehát ha te átülsz a Fordból egy Opelba, akkor újra órákat veszel? Agyilag a fényképezés alapdolgait kéne elsajátítani, és szar ügy, de ehhez az ingyenes olvasgatást ajánlom a szájbarágás helyett (fórumok!) Aztán hirtelen rájössz, hogy már a többi gépet is tudnád használni. Persze, máshol lesz "Hajnalpír a baba orcáján" piktogramos üzemmód, de ezen túl lehet lépni.
2014. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem jelent szar ügyet,szoktam olvasgatni.

De nem véletlenül kérdeztem kimondottan a d3200-est,úgy hallottam könnyebb kezelni és belépőszintű dslr gépnek hívják,ezek után a személyes tapasztalatokra lenék kíváncsi.Azt,hogy ez egy jó gép azt tudom,ami érdekel,hogy kimondottan ezt a gépet hogy kezeljem,valamennyire már utána olvasgattam,hogy mi mit jelent,viszont nem tudom,hogy ha konkrétan ott van a gép a kezembe akkor tudom is-e használni rajta ezt a tudást.

2014. nov. 6. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

1. Meg kell tanulni a fotózáshoz az alapismereteket. Az egész internet tele van okos tanácsokkal és jó képekkel - fotós albumokkal, blogokkal.

2. El kell olvasni, hogy a tesztelők milyennek találták, mi a véleményük róla, kinek ajánlják. Pl.: itt: [link]

3. El kell olvasni a D3200 használati utasítását például itt: [link]


Mondjuk a nulladik pont az, hogy mihez érzel affinitást. A fotózás tág fogalom. Van akit a tárgyak izgatnak és egy egyszerű parafadugóról is tud megdöbbentő felvételeket csinálni. Van aki kolibrit szeretne fotózni 2 km távolságról. Van aki a felettünk átrepülő repülőgépeket fotózza lelkesen. És van aki a villanyvasútja építését dokumentálja: [link]


Szóval szerintem nem feltétlenül a D3200 használatát kellene megtanulni, hanem az érdeklődési körödnek megfelelő gépet kellene választani...

2014. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BazsiBácsi ***** válasza:
100%

"De nem véletlenül kérdeztem kimondottan a d3200-est,úgy hallottam könnyebb kezelni"


Minden DSLR-t ugyanolyan bonyolultságú kezelni. Van 1-2 darab, aminek a fókuszrendszeréhez külön könyvet adnak, de az nem ez az árkategóia.


"Egy ismerősömnek van ilyen gépe de elnézve a képeit nem sokkal jobb minőségűek mint az én kompakt gépemmel készült képek.Ez nyilván nem a fényképező gép hibája hanem a mögötte lévő emberé."


Ha veszel egy D3200-at, és a 18-55-tel használod, akkor látszólag ugyanolyan képeket fogsz csinálni, mint egy kompakttal. Viszont akkor is lesz eltérés, elég csak belenagyítani a képbe: míg egy DSLR gépnél 1:1 nagyításnál látsz részletet, addig egy kompakt elvérzik, hiába a marketing duma meg az eladói sz&@ság, hogy minél több megapixel, annál részletgazdagabb a kép. Viszont ha ért egy kicsit az ember hozzá, és nem a programmódok (kis piktogrammok), teljesen automata (általában zöld nágyzet), vagy P módban használja az ember, akkor kitűnik a kompakt gép képeitől.


"Magyar nyelvű felvilágosítást tud esetleg valaki dslr gépekhez?"

Az előttem lévő hozzászólása valamelyest iránymutató: az alapokat be kell vágni, aztán alkalmazni kell a kiszemelt gépen. Ehhez 4 út vezet:

1: [link]

2: [link]

3: a fényképezőgéped használati utasítása, miután megvetted (nem véletlenül adják hozzá, szánd rá azt a 1,5-2 órát, RENGETEG mindent megtudsz belőle!!!).

4: fotózol, és tapasztalatot szerzel.


Nagyjából ennyi lenne kicsit szájbarágósabb stílusba a dolog, nem olyan bonyolult, mint amilyennek látszik. Igazából Neked kell rájönnöd arra, hogy a géped milyen körülmények közt hogyan használd, mert ahány felszerelés, ahány ember, ahány látásmód, annyi féle beállítás.

2014. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 G3ll3r válasza:
Tudom, hogy sok éve már, de a lényeget a srácok nem mondták el. A D3200 magyar menüs és van menne magyar nyelvű Guide, azaz egy alap és egy haladóbb oktató mód. ;)
2020. jan. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!