Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő fotós/videós vagyok,...

Trickentrack kérdése:

Kezdő fotós/videós vagyok, szeretnék vásárolni egy komolyabb gépet. Ötletek/tanácsok?

Figyelt kérdés

A rászánt pénzem 150 000Ft a nekem megtetszett gép a Nikon D3300. Tanácsokat szeretnék kérni hogy miért ezt miért mást vegyek.Vagy ajálnjatok ti is gépeket ezen az áron belül.

A D3300 al kapcsolatban lenne néhány kérdésem ami nem volt egyértelmű. Alapból van hozzá ez a felugró vaku vagy csak venni lehet hozzá. Ha venni lehet milyen árban?

Ez a Wi-fi-s cucc hogy pl ipadre rátudom rakni a képeket az alapból működik vagy kell hozzá valami még?

Nagyából ennyi!



2014. nov. 7. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Neked is csak azt tudom javasolni, hogy tanulj mielőtt vásárolsz. A kérdésedből látszik, hogy nagyon az elején vagy még és amíg nem tudod mire van szükséged ahhoz amit csinálni szeretnél, addig használni sem fogod tudni. Legalább az alapokkal tessék tisztában lenni mielőtt kezdő fotósnak/videósnak hívod magad.


Egyébként az amatőr/belépő szintű(amilyen a D3300 is) eszközökön általában felugró vaku van (feljebb a félpro-pro szériában már elhagyják a gyártók), de hidd el, hogy nem sokat érsz a beépített mókusijesztővel (így hívják sokszor szakmai körökben a beépített vakut). Egy jól használható rendszervaku kb. 120.000 Ft nagyságrendileg. Emellett a 18-55 illetve a 18-105 amit általában ezekbe a Kit-ekbe csomagolnak szintén amatőr objektívek, túl sokat nem szabad várni tőlük. Ha videózni szeretnél akkor egyébként szükséged lehet még sliderre és valamilyen stabilizátorra (pl. glidecam, flycam, steadycam stb..) és egy stabil monopod sem jöhet rosszul. A WiFi-ről nem tudok nyilatkozni, mert Canonos vagyok, de gondolom távkioldóként is használhatod pl. az iPadet ami hasznos tud lenni ha nagyobban szeretnéd látni az élőkép módot mint a váz kijelzője, vagy pl. időzíteni szeretnéd a kioldást (akár timelapse-hez). Adatmentésre nem tudom mennyire használható és azt sem igazán, hogy vajon a NEF (digitális negatív, a Nikon RAW formátuma) fájlokkal tud-e mit kezdeni az iPad(gondolom megfelelő app-al tud).


Alapok, ha tanulni szeretnél:

[link]

[link]

2014. nov. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. nov. 7. 11:48
 3/3 anonim válasza:

A Nikon magyar nyelvű (és angolon is) oldalán megtalálod az adatokat a gépről. A weboldal legalján van egy videó a D3300-ról. A link: [link]


Saját véleményem szerint semmiben nem különbözik a D3200-tól.


Remélem segítettem!

2014. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!