Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik bridge gépet ajánlanáto...

Melyik bridge gépet ajánlanátok a 4 közül? (Canon PowerShot SX50, Panasonic Lumix DMC-FZ200, Sony Cyber-shot DSC-HX400, Nikon Coolpix P600)

Figyelt kérdés

[link]

Itt egy összehasonlítás. Saját tapasztalatom a Sonyval és a Lumixal van. Egyszer kölcsönbe kaptam egy Sony gépet, nagyon meg voltam vele elégedve, illetve 8 éve egy Panasonic DMC-FZ18-as gépem van, imádom még mindig, de úgy döntöttem ideje lenne újítani. Nyílván ehhez a két márkához húz a szívem jobban, de tisztában vagyok vele, hogy a Canon és a Nikon a legnagyobb márkák tükörreflexes gépeknél (bridge gépeknél nem tudom). Ezért ezt a 4 márkát vettem figyelembe, de a döntéshez szeretném kikérni olyanok véleményét is, akik jobban értenek hozzá, tehát kérem csak ilyenek írjanak vagy esetleg akik már rendelkeznek valamelyik géppel. Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 9. 11:26
 1/4 BazsiBácsi ***** válasza:
100%
Amit ezek közül 100%-ra tudok ajánlani (de nem csak én leszek így vele, hanem elég sokmindenki), az a Panasonic FZ-200. Valami brutálisat művelt a Panasonic azzal, hogy teljes zoomtartományon fix f2.8-as blendéje van (ráadásul Leica nem arról híres, hogy rossz lencséket készít). Ha tükrösökben otthon vagy, akkor tudod, hogy ezért tükrösnél keményen csengetned kell (egy 70-200 f2.8 objektív olyan 350e forintot, de ha stabilizátoros kell, akkor dobj rá még 300e forintot...). A stabilizátorát nagyon-nagyon dicsérik, van vakupapucs, van manuális mód, tud minden, amit egy DSLR (leszámítva a cserélhető objektívet és a szenzormretet).
2014. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is az FZ200-at ajánlanám, ugyanazon okokból, mint BazsiBácsi! :) Bár bridge gépekben nem vagyok annyira otthon, de a Panasonic-ról mindenhol ódákat zengenek, szóval nem fogsz vele mellé!
2014. nov. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkét választ, sokat segített :) Egyébként Bazsi Bácsinak mondanám, hogy pontosan az említett okok miatt nem szeretnék tükörreflexes gépet, mert nem elég hogy drága még ugyanannyiért vehetek rá objektívet, amivel esetleg 5x zoomot el tudnék érni. A Canont meg Nikont csak azért említettem, hogy más árkategóriában nagyon jók, de számomra megfizethetetlen, még ha lenne rá pénz se ér nekem fél milliót (vagy többet) egy fényképező, mivel csak hobbifotós vagyok.
2014. nov. 10. 11:25
 4/4 BazsiBácsi ***** válasza:

A Canon meg a Nikon baromira jó gépeket gyárt DSLR kategóriában. Éppen ezért nem tesz saját magának keresztbe egy prémium kategóriás bridge géppel. Pontosabban árban felső kategóriát képvisel, de ha megnézed például a Canon SX50-et, akkor azt tudod mondani, hogy egy SX510 HS kicsit nagyobb zoommal, vakupapuccsal, OVF-fel. Cserébe az objektíve fényerőtlen nagyon (tele végén f6.5!), ami mégiscsak "kijebb" van több, mint 2 FÉ-vel.


A Panasonic meg mivel nincs jelen a DSLR piacon, ezért inkább rágyúrt a prémium bridge gépekre, valamint a MILC-re, és megérte. Pláne az FZ200 egy nagyon eltalált széria lett, és ha megnézed azokat a képeket, amit Máté Bence lőtt ezzel a géppel, akkor nem lesz kétséged felőle.


Viszont a DSLR gépnek is megvannak a maga előnyei, de most nem ez volt a kérdés. Ráadásul azt is tiszteletben kell tartani, hogy nem mindenkinek van szüksége DSLR gépre, hiába próbálják ráerőltetni az emberre.

2014. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!