Nikon/Canon: Melyik jobb?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 16:50
 1/7 dirtboy ***** válasza:
ha csak nem a csúcskészüléket kívánod megvenni akkor értelmetlen a kérdés tipus megadása nélkül.
2014. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BazsiBácsi ***** válasza:
100%

A várhat válaszok a feltett kérdésed "pontos, lényegretörő megfogalmazása" alapján:

-Gizi néni szerint a Canontól nem tojnak úgy a tyúkok, a Géza bácsi szerint meg a Nikonnal nem lehet hurkát tölteni.

-Pentax!

-Nikon, mert nekem is az van!

-Canon, mert nekem is az van!

-Hasselblad!


Sajnos a feltett kérdésből többre ne számíts (amit egyébként naponta legalább 5× feltesznek). Lényegen ezen nem változtat: TELJESEN MINDEGY! Egyik se jobb, vagy rosszabb. Mindkettő jó. Akármelyik kategriában. Az elvakult Nikonosok Nikont fognak mondani, az elvakult Canonosok Canont fognak mondani. Menj be a Médiába, vagy az Auchanba, és tapicskold végig,. hogy melyik tűnik Neked masszívabbnak, vagy melyik áll jobban kézre.

2014. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, mert nem tudom.
2014. nov. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0,75%.
2014. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez így elég értelmetlen kérdés. Írj típust és megmondom melyik a jobb! Személy szerint mind a kettőt használom, de nekem picit drága gépeim vannak. Típus nélkül senki nem tud segíteni neked.
2014. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 klt ***** válasza:
100%

Attól függ.

Canon párti vagyok általában, de az új tükrös gépem egy Nikon lett. Miért?


A kicsi zsebkategóriában és az ultrazoomoknál (~20 000...80 000 Ft) a Canon gépei tényleg jobbak egy kicsivel.

Ám ha tükörreflexes gépen gondolkodol, más a helyzet.

A vázak mindegyik jó. Viszont ha elköltesz kb. 200000 Ft-ot a gépre+optikára, akkor ebben az árkategóriában sokkal job minőséget kapsz a Nikontól, mint a Canontól.

Ha millióid vannak optikákra, akkor megint a Canon lesz a nyerő.

Zanzásítva így lehet összefoglalni a rengeteg konzultáció eredményét, amit egy fotó-nagykeres barátommal folytattam, mielőtt kiadtam a (nekem) nagyon sok pénzt egy olyan gépre, ami sokáig kiszolgálja az igényeimet.

Ide nem akarom kiírni a cég nevét, nehogy valami szabályt sértsek, de privátban megadhatom a spanom elérhetőségét, biztosan tud jótanácsokkal szolgálni, hogy milyen gépet válassz az igényeid/pénztárcádhoz leginkább megfelelően.

2014. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pleco válasza:
Nekem csak tükörreflexes Nikon cuccaim vannak és semmi pénzért nem váltanék Canonra , de nem azért mert a Canon nem lenne ugyanolyan jó. Csak és kizárólag az ergonómiája miatt. Annak idején ott álltam az üzletben és én sem tudtam melyiket válasszam. Aztán kézbe vettem két hasonló kategóriájú gépet és egyszerűen megéreztem melyik áll jobban a kezemhez. Ezt javaslom neked is.
2014. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!