Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék egy Helios 44m-4-es...

Szeretnék egy Helios 44m-4-es objektívek venni Nikon D3100-as gépemre. Vélemények az obiról? Mit kell vennem ehhez, hogy kompatibilis legyen a fényképezővel?

Figyelt kérdés

#Nikon D3100 #Helios44-4
2014. nov. 11. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy Helios-Nikon F adaptert.
2014. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BazsiBácsi ***** válasza:
100%

Mivel M42 menetes, és Nikonról beszélünk 2 variáció van:

a., veszel lencse nélküli adaptert. Ekkor az objektív "erőből" fog dolgozni (majd a b-nél megérted, hogy miért írtam), viszont nem lesz végtelen fókuszod, ha jól informálódtam 4-5 méter megállítja.

b., veszel egy lencsetagos adaptert. Ekkor ugyan lesz fókuszod, de mivel bepakoltak egy plusz lencseadaptert, ezért a minőség romlani fog valamelyest.


Sajnos ez a Nikon mélyebbre tett érzékelősíkja miatt van.


Egyébként a Helios 44 széria egy (valamiért) potompénzért megvehető objektív, jó rajzolattal. Nekem egy 44-2 van (ez 8 lamellás, bevonat nélküli verzió, míg a 44M-4 6 lamellás bevonatos). Én imádom, állandó jelleggel ez van a vázra tekerve jelenleg.


Remélem azt ugye tudod, hogy mivel M42 menetes objektívről beszélünk nem lesz autófókuszod, és meg se oldható (nem sértésnek szánom, csak itt elég sokan nincsenek ezzel tisztában).

2014. nov. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BazsiBácsi ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy M42 -> Nikon F adapter kell hozzá, és a fent leírtak alapján lencsetagos/lencse nélküli.
2014. nov. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!