Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenne egy összetett kérdésem,...

Lenne egy összetett kérdésem, van nekem egy Asrock Designed in Taipei Rohs N68-GS3 nevű alaplapom (link lejebb), ehhez van egy AMD Phenom II X4 965 3.40GHz AM3 BOX Black Edition processzorom?

Figyelt kérdés
A baj itt az hogy az alaplap support csak 95W-ig terjed (CPU), a processzornak viszont min.125W-ra lenne szüksége, ennek következtében csak 800Mhz-en működik? Biost frissítettem, Cool'n'Quiet-et mondták hogy kapcsoljam ki a Biosban, de akkor sem jó. A baj ugye az hogy a procinak nagyobb teljesítményhez több Wattra lenne szükség (95W helyett 125-re) de ezt az alaplap nem tudja. Amugy a procinak az összes magjának 3,4 Ghz-en kéne működni.! Egy ismerősöm azt mondta hogy ezt meglehet oldani, és hogy kompatibilis a proci az alaplappal. Vélemény? Alaplapot kéne cserélnem? Linkek: Alaplap: www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-S3/ Processzor: ipon.hu/webshop/product/_amd_phenom_ii_x4_965_3.40ghz_am3_box_black_edition/117877 (linkek elé http-t nem engedi. )

#kompatibilitás #GHz #nem kompatibilis #95w #nagyobb teljesítmény #amd phenom ii x4 965 3.40ghz am3 box black edition #asrock designed in taipei rohs n68gs3
2014. aug. 14. 20:39
 1/4 BM-Striker ***** válasza:

A lap nem alkalmas 125w-os processzorokhoz.


A BIOS nem engedi, hogy magas órajelen menjen.

2014. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd teljesen kihasználni, akkor új procit kell venned.
2014. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BM-Striker ***** válasza:

#2 Nem új lapot?


Egy módosított BIOS segíthet rajta, de ehhez a modellhez nem találtam.

2014. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk esetleg egy módosított bios segítene tegyük fel, akkor az alaplap vagy a videókártya nem károsodna?
2014. aug. 14. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!