Szerintetek van igény egy ilyen fotós oldalra (link)?

Figyelt kérdés

Kerestem hasonlót, de nem találtam, ezért úgy döntöttem, csinálok egyet. Láttok benne lehetőséget? Ötletem van bőven.


[link]


Azért bizonytalanodtam el, mert nem tudom, hogyan terjeszthetném, mivel csak pár ismerősöm van. Meghívtam őket hogy lájkolják az oldalt, de csak hárman tették meg a százból. :D Hogyan tovább szerintetek?

(Tényleg nem reklámból, de akinek tetszik közületek az lájkolja, hogy annyival is többen legyünk.)



2014. dec. 19. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ki kell szabadulnod a FB berkei közül.Rendes,áttekinthető és lehetőleg naponta frissített weblapot vagy blogot kell létrehoznod.

Hogy mivel tudnál kitűnni ezt nehéz megmondani :( az általad linkelt alapinformációk segítségnyújtásával ugyanis [link]

hasonló weblapok és cikkek is készültek már...

2014. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van blogom is, az komolyabb...hetente frissül.
2014. dec. 19. 19:06
 3/9 anonim válasza:

Szia!


Nem rossz ötlet, de inkább a blogodat promóciózd a Facebook segítségével. A Fb egy eszköz, amivel "terjeszkedhetsz". Az igényesebbek saját blogot, weboldalt vezetnek. Az Fb-n elvesznek az információk. Fontos, h valamivel kitűnj. Most hirtelen olyanok jutnak eszembe "becsalogató" témaként, mint pl. híres emberek, akik híres fotósok; Hogyan fotózzák a filmeket; Szellemfotók rejtélye, fotózás száguldás, zuhanás, különleges helyzetek közben stb. Mindig fűzd hozzá a tapasztalatod, tudásod. Nagyon jól írsz, csak a Fb-n keresztül nem fogod a célközönséged megtalálni. Amúgy belájkoltalak. :)

2014. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

...NA...hogy megéreztem???:)))

Egyetértek előzővel.Az FB-t inkább csak a létező blogod népszerűsítésére használd.

2014. dec. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
19.52. vagyok. Blogger csoportokat lájkolj, vedd fel velük a kapcsolatot.
2014. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek a saját képeid, amiket használsz? Mert ha nem, akkor óvatosan kellene őket használni, pl legalább a készítője feltűntetésével.

Ha már fotózásról írsz, legyél tisztában vele, hogy nem pakolhatsz csak úgy fel képeket a netről.

Ha mégis a te képeid, nem szóltam semmit.


Egyébként biztos van rá kereslet, mert angolul is van jópár ilyen FB oldal, ami fotós tippeket pakol fel. Kérdés, hogy magyarul is találsz-e elég olvasót.

2014. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat!

Az a helyzet, hogy mivel kevés ismerősöm van és nem fotósok, nem nagyon nézik a blogomat...

Itt van az is: feny-kepezo.blogspot.com Ezen a saját fotóim vannak, a fb-os oldalon "lopottak", de a forrást mindig feltüntetem, szerintem így nem törvénytelen. Legalábbis nem nagyon. :D De majd utánanézek.

2014. dec. 19. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:

A forrás feltűntetése ismereteim szerint nem elég, hanem engedély is kell a használatukhoz. De nem vagyok jogi szakértő.


Lényeg, hogy csak óvatosan, mert vannak, akik vadásznak az ilyesmire, aztán fizethetsz.

2014. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az nem forrásmegjelölés, hogy odaírod a weboldal nevét, ahol találtad a képet. A fotó készítőjét kell feltüntetned. Abból, hogy amateurphotographer.co.uk, losangeles.cbslocal.com vagy photofocus.com egyedül csak az nem derül ki, hogy ki készítette a képet, márpedig ez a forrásmegjelölés lényege. Az említettek mind ugyanolyan gyűjtő oldalak, mint a tiéd - csak egy kicsit komolyabbak és valószínűleg ők még a fotósok nevét is feltüntetik.

Ahogy csinálod az olyan, mintha egy Picasso képet használnál és mivel a képet a Népszabadságban találtad, nem Picasso nevét írnád alá, hanem hogy forrás Népszabadság. Ráadásul ahonnan összegyűjtöd a képeket, azoknak valószínűleg van engedélyük a használatukra, neked meg nincs. Ha a képek jogtulajdonosai megtalálják a fotókat az oldaladon, akkor lehet, hogy csak legyintenek majd, de valószínűbb, hogy simán töröltetni fogják a Facebookkal - és velük együtt a szöveg is elveszik majd.


Ha már tippeket, tanácsokat akarsz adni fotózással kapcsolatban, akkor illene neked is elolvasni pár ilyet, például a szerzői jogokról. Kezdd azzal, hogy rákeresel, hogy "fotó szerzői jog" - többek közt én is elég sokat írok ilyen témákról a blogomon.


Egyébként annyira alapvető dolgokról írsz, amiket nyugodtan lehet illusztrálni saját képekkel is. Például azt írod, hogy nem találtál olyan képet, ahol a vaku helytelen használatát megmutathatnád, így beteszel egy helyeset. Simán kimehettél volna akárhova és megcsinálhattál volna mondjuk egy tájképet vaku nélkül helyesen, meg vakuval elszúrva az előteret.


Nem rossz, amit csinálsz. Egy ilyen oldalnak SZERINTEM, lehet értelme, de nehéz felfuttatni, mert a legtöbb fotósnak ezek az alap dolgok nem mondanank újdonságot. Egy olyan oldalt meg nem lájkol az ember, ahol semmi számára új nincs. Akinek újdonságot jelentenek ezek a dolgok, azok meg valószínűleg még nem tartoznak semmilyen fotós közösséghez, nem nagyon ismerne/kommunikálnak más fotósokkal, így nem fognak másokat behozni az oldalra. Aki meg már tartozik ilyen közsségekhez, az valószínűleg túl van azon, hogy ezek a tanácsok újat mondjanak, ezért nem fogja követni az oldalt. Lehet, hogy visszanéz pár korábbi tippet az oldalon, de ha azok sem mondanak neki semmi újat, akkor nem hiszem, hogy követni fogja az oldalt. Ráadásul, akik követik az oldalt, azok sem mind látják a posztokat, mert a FB népszerűség alapján emeli ki a posztokat, hogy mások is lássák.

Sok idő alatt sok munkával talán túl tudsz ezeken a dolgokon lépni, talán majd lesz elég sok és elég tartalmas posztod, hogy minél több fotós számára érdekes legyen az oldal és egyre többen kezdjék el követni, de addigra meg már jó eséllyel annyi időt és energiát ölsz majd ebbe, hogy nem lesz már időd tovább csinálni, vagy feladod, mert értelmét nem látod tovább. Nem akarom elvenni a kedved, de a legtöbb színvonalas, tartalmas és népszerű blog eljut erre a szintre egy idő után és a legtöbbnek véget is szokott ez vetni.

2014. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!