Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért van az, hogy a 7 éves...

Miért van az, hogy a 7 éves fényképezőgépek jobb képeket csinálnak, mint a mostaniak?

Figyelt kérdés

A mostani fényképezőgép felhozatal szerintem eléggé lapos. Kísérleteztem mostani Samsungal, Sonyval, most egy Canon gépem van. Sokkal jobb mint az előző kettő, de meg sem közelíti a 7 évvel ezelőtti Samsung fényképezőgépemet, ami sajnos már nem működik. (Sokan mondják, hogy a Canon, Nikon a legjobb, de ebből is látszik, hogy marhára nem igaz). A mostaniak kültéren, napos időben, remek fényviszonyoknál sötét fotókat csinálnak, az ember akárhogy állítja őket. Régen a Samsung gépem ilyet nem csinált, konkrétan mindig tökéletes fotók születtek vele.


Mi az, amit ma nem építenek be a fényképezőgépekbe, amit régen igen? Ez mitől van? Köszi!



2014. dec. 20. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a francról beszélsz te...Milyen Canon gépről van szó és milyen Samsungról? Mert nem mind1 h egy miniérzékelős kompakt vagy egy fullframe DSLR.
2014. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"remek fényviszonyoknál sötét fotókat csinálnak, az ember akárhogy állítja őket"


Nem tudod őket használni, ennyi az egész. Mindig a legegyszerűbb választ kell keresni.

2014. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát ja...Zoligyereknek igaza lehet!
2014. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy Zoligyereknek igaza lehet... Az ember akárhogy állítja az ISO érzékenységet 100-ról 200-ra, esetleg 400-ra fényes nappal kültéren, az eredmény nem sokat javul. 6 éve ISO 80-nál tökéletes, világos, életszerű képek születtek...


És ez nem csak nálam probléma, belinkelek pár fotót (nem én készítettem őket, de az én gépem is időnként hasonlókat készít), fényes nappal készültek, de a fotók tök sötétek:


[link]


[link]


[link]


[link]


Egyébként az esetemben kompakt gépekről van szó. A Samsung is kompakt volt, és tökéletes.

2014. dec. 21. 10:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezek nem annyira sötétek. Viszont azt tudtad hogy nem csak az ISO-t kell nézni? Pl. hiába vagy ISO 80-on, attól még lehet világos a kép (f/3,4-el és 1/50-el pl.)...
2014. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt a képek nem sötétek (jó, lehet, hogy -0,3 EV), másrészt, és ez a sokkal fontosabb: az ISO beállításnak SEMMI köze nincs ahhoz, hogy milyen fényesre exponál a gép. Amit te keresel, az az expo kompenzáció, ez pedig visszavezet arra a kérdésre, hogy tudni kellene használni a gépet. Hiába húzod az ISO-t akár 1600-ra, ha a fénymérőn nem állítasz, ő csak ugyanazt a fényességű képet fogja előállítani úgy, hogy az emelt ISO-t a rekesszel és a záridővel kikompenzálja. Magáhzo a fénymérőhöz kell hozzányúlnod, de szerencsére ezt még a telefonokon is állíthatod.
2014. dec. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én sötétnek látom a linkelt fotókat. A fénymérőt is használtam már +-os irányba korábban, de szerintem úgy elég természetellenes lesz a kép világossága.
2014. dec. 21. 13:41
 8/15 anonim ***** válasza:
+1/3-nál is már túl világos? Monitoron nézd, ne a gép kijelzőjén.
2014. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, akkor már az. Egyébként a gépen visszanézve világosabb, mint a monitoron, bár nyilván lehet állítani a gépen. Csak alapjáraton úgy volt belőve, hogy a fényképezőgépen világosabb volt a kép. :)
2014. dec. 21. 14:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom írni amit előttem is írtak. Érdemes megtanulni használni. Az elmúlt években robbanásszerűen fejlődtek a képalkotásra tervezett eszközök, így amit most veszel (azonos kategóriában) ezerszer jobb mint hét évvel ezelőtt.
2014. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!