Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik a legjobb választás a...

Robo86 kérdése:

Melyik a legjobb választás a digitális tükör relfexes fényképezőgépek közül?

Figyelt kérdés
Milyen paramétereket kell figyelni ha valaki profi fényképezőgépet szeretne? 24 megapixel, kép stabilizátor funkció, optikai nagyítás? és még mi az amire figyelni kell mondjuk egy 60 000ft-értékű fényképezőnél és mely márkák a megbízhatóbbak?

#fotózás #fényképezőgép #optikai zoom #stabilizátor #aktfotózás #tükör reflexes fényképezőgép #távírányítóval vezérelt fényképezőgép #24megapixel
2014. dec. 26. 13:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
én értem hogy bekell állítáni én utána is olvasnék tanulmányoznám nem gond. De nem csak az én kezemben volna arra is kell gondolni és ha a feleségem akar vele kattingatni ő is szeretne szép képeket készíteni, azt meg nem akarom hogy megveszem a drága képet azt mindig a fejemhez vágná hogy milyen gép ez ennyi pénzért és elmosódott képek készülnének, ezzel lehet rossz, elmosódott, szemcsés, sötét , piros szemes képeket készíteni? vagy akkor maradjak kompakt fényképezőnél pl. egy Fujifilm FinePix S2980 amivel mindig szuper képeket lehet készíteni? a tükörreflexes az objektív cserélgetésében nyilvánul meg a drágasága? ilyen amatőr kezébe nem ér semmit?
2014. dec. 27. 11:23
 12/18 anonim ***** válasza:

"ezzel lehet rossz, elmosódott, szemcsés, sötét , piros szemes képeket készíteni?"

Lehet. Persze lehet jó, éles, zajmentes, szín- és dinamikahelyes, pirosszemtelen képeket is készíteni, de ha az automatikára bízod a dolgot, akkor erre nincs garancia. Automatán nem több mint bármelyik kompakt, eltekintve a kevesebb képzjtól és a kisebb torzítástól.


"vagy akkor maradjak kompakt fényképezőnél"

Vagy bridge-nél. A modern kompaktok és bridge-ek automatán is nagyon jó (legalábbis amatőr célokra nagyon jó) képeket készítenek.


"a tükörreflexes az objektív cserélgetésében nyilvánul meg a drágasága?"

Többek között, bár ezt célszerűbb inkább variálhatóságnak nevezni. A fotós mindig az igényeinek megfelelő optikát tud felhelyezni. Nincs általános, mindenre jó objektív. Emeleltt persze a gép felépítéséből adódik egy csomó előny (sebesség, mélységélesség, optikai kereső, stb), amik nem sokat érnek egy olyan embernek, aki csak a nyaralást meg a családi szülinapot akarja megörökíteni.


"ilyen amatőr kezébe nem ér semmit?"

Pont annyit ér, mint ami az árcédulán szerepel. Azonban ha nem tudod kihasználni a benne rejlő lehetőségeket, csak pénzkidobás.


Szerintem sokkal jobban jársz ennyi pénzért egy komolyabb bridge géppel.


Nem tudom, belegondoltál-e például, hoyg az alap 18-55 mm-es objektív mindössze 3x-os zoomnak felel meg? A mai bridge-ek ennél jóval többet tudnak, és a drágább kategória már képminőségben is igen jó.

2014. dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
mint pl. fuji finepix s2980? ez bridge fényképezőgép ugye?
2014. dec. 27. 13:54
 14/18 anonim ***** válasza:

Nincs a világon olyan fényképezőgép, amivel mindig szuper képeket lehet készíteni.


A tükörreflexes előnye nagyvonalakban az, hogy ha értesz hozzá és megfelelő kiegészítőkkel használod, akkor jobb minőségű képeket készíthetsz vele mint a kompaktokkal vagy a bridge-kompaktokkal.

2014. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Bridge az milyen típusú fenykepezo? Ha fujifilmet akarok akkor mit tartsák szem elott vásárláskor.Az eladó a legdragabbikra beszélne rá.kép stabilizator, 16megapixel,piros szem korrigalo funkció, elemes vagy akkus?26xoros optikai zoom es meg mi mást kell szem elott tartani?
2014. dec. 27. 15:22
 16/18 anonim ***** válasza:

Miért ragaszkodsz a Fujihoz?


Ami fontos: képstabilizátor, minél tágabb blende (f2.8 teljes zoomtartományban az igazi), ha később tényleg akarsz komolyabban is foglalkozni a dologgal, akkor legyen rekesz- és záridőelőválasztás illetve szűrőmenet.


A megapixel érdekeljen a legkevésbé. Nyolc megapixel bőven elég egyszerű otthoni felhasználásra, ami annál több, csak marketing. Nem attól lesz jobb a kép.


Érdekes lehet még az optikai zoom, bár tudni kell, hogy extrém nagy gyújtótávolságnál már képstabilizátor ellenére is nehéz kézből kitartani, ráadásul eléggé romlik a képminőség is. Jobb a lábzoom.


Egyébként általánosságban elmondható, hogy azonos árkategórián belül szinte minden gyártó gépe ugyanazt tudja. Persze nem értendő szó szerint, csak nagyjából.

2014. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
sok jót olvastam a fujiról,
2014. dec. 27. 17:40
 18/18 A kérdező kommentje:
nem ragaszkodom a fujihoz, van jobb mint a fuji?
2014. dec. 27. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!