Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Portré fotózásra alkalmas a...

Portré fotózásra alkalmas a Canon EF-S 24mm f/2.8 STM objektív? Ha nem milyen obit ajánlanál 40mm alatt?

Figyelt kérdés
Van, egy 450D-m, és egy 50mm 1,8-s obim, de szeretnék egy másik objektívet, egy kisebbet mert a mostanival nem tudok egész alakosat mert kicsi hozzá a helység ahol fotózni szoktam.

2014. dec. 26. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Portréfotózáshoz nem ideálisak az 50mm alatti objektívek. A 24mm főleg rossz, mivel torzít. Nagyon előnytelenek lesznek a vele készült képek.
2014. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos ez a helyzet. Keresned kell nagyobb helyet, mert széleslátóval nem ideális portrézni.

Ha mégis maradsz ennél a megoldásnál, akkor se a 24mm-t vedd. Minél közelebb az 50-hez, annál jobb.

2014. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
APS-C vázon A 24mm-es obi már 38mm, de portrénál így is torzíthat. Ha teljes alakot csinálsz, annyira nem, de én inkább 35mm-est választanék.
2014. dec. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Portrézni még az ötvenes is rövid. APS-C-n a 85mm 1.8 az ideális portréobi, az 50-es torzít (az, hogy valaki nem látja a torzítást még nem jelenti, hogy nincs, aki kételkedik tegye egymás mellé a két objektívvel készült képeket és próbálja ki). A problémádra a megoldás: fotózz olyan térben ami elég a fenti gyújtótávolság melletti egész alakos képek készítéséhez.
2014. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Bár azért nem vagyok teljesen boldog.. :) de mindképpen meg fogom fogadni a tanácsotokat. Mert mintha én is érzékeltem volna a torzulásban, de nem voltam benne biztos. A Samyang 85mm f/1.4 AS IF obihoz mit szóltok. Egész olcsón belehet szerezni használtan.
2014. dec. 27. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:
A fotográfia egy olyan piac, ahol az használható ami drága. Persze nyilván függ attól is, hogy mire akarod használni, de általánosságban elmondható, hogy ami jó, az piszok drága. Akkor már inkább a Canon 85/1.8.
2014. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!