Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon (D3100) gép esetében...

Nikon (D3100) gép esetében miért van a laptopon a képeknek miniatűr nézetben vékony fekete kerete?

Figyelt kérdés

A nézet "nagy ikonok"-ra van állítva és mindegyik képnél egy vékony fekete keret látható. Érdekes, hogy amelyik képhez photoshoppal hozzányúltam, ott nem látszik már ez a keret miniatűr nézetben. És csak a Nikonnal készült képeimnél van ez. Tudja valaki esetleg, hogy mitől, vagy meg tudnátok nézni? Jó lenne, ha eltűnne, zavar kicsit.

Köszi!



2015. jan. 1. 03:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Fingom sincs, de a windows intéző miniatűröknél szinte bármelyik ingyenes képnéző program komfortosabb pl. Faststone Image Viewer.
2015. jan. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam is csinálja a legnagyobb nézetnél. Képoldal aránya. A canonná ltudom szabályozni h miylen képet készítsen pl 1:1, 4:3 3:2 16:9. De a Nikonnál nincs (ill még nem találtam meg) és ezért fix az arány. Ha gépen teljes nézetbe teszed, függ a monitorodtól h hol lesz a fekete csík. A canonnál az én monitorom a 3:2-es aránynál nem ad fekete csíkot sehol, az újabbaknál a 16:9 is problémásan csík nélkül jelenik meg.

Ugyanez van a pici ikonnál: fix az ikonkocka mérete, és a fölösleges hely ki lesz töltve feketével.

Remélem konyhanyelven fogalmazva is érthető volt :) üdv

2015. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt értem, de ha pl. nyomok egy ctrl-t és egérrel "mozgatom" az ikonok nagyságát, már nincs ott a kis keret. Bizonyos méretű miniatűrnél van ott.

Másik meg, hogy a photoshop-ban módosított képekről miért tűnik el, mikor a méretét nem változtatom azoknak sem?

2015. jan. 1. 11:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Teljes nézetben pedig nincs csík semelyik esetben sem, csak a miniatűröknél bizonyos méretben.
2015. jan. 1. 11:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve teljes nézetben ugyanott van a "keretes" meg keret nélküli képek széle.
2015. jan. 1. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!