Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha egy univerzális fényképezőg...

Ha egy univerzális fényképezőgépet szeretnék, ami jól használható portrékhoz, utazásokhoz és hétköznapi képek elkészítéséhez, akkor milyen árkategóriában gondolkodjak?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani jó áron minőségi gépeket?

2015. jan. 5. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudtunk meg arról, hogy pontosan mit jelent számodra a minőség. A csúcskategória (amihez viszont évekig kell tanulni ha a géppel egy szinten akarsz lenni tudásban és ki is akarod használni amit tud) valahol egymillió forint körül indul objektív és egyéb kiegészítők nélkül, ha pedig a professzionális eszközt akarsz majdnem kétmilliót kell a pénztárnál hagynod ugyanezen feltételekkel és kb. még ennyit számolhatsz egy-egy objektívre amikből az igényeidet figyelembe véve legalább három kell. Ha figyelembe vesszük, hogy valószínűleg soha az életben nem fogod komolyabb/tudatos képalkotási céllal a kezedbe venni a fényképezőgépet amit vásárolni fogsz, lemehetünk a pár százezer forintig bezárólag vásárolható MILC-ek szintjére. Ezek tükör nélkül rendszerkompaktok, jóval nagyobb szenzorral mint a százezer környékén illetve alatta kapható körömpiszoknyi érzékelővel megáldott társaik, de még mindig költened kell majd objektívekre és ahhoz, hogy tudd mihez melyik kell, tanulnod kell. Ha még ennyire sem vagy igényes mehetsz még lejjebb de ebben a kategóriában már majdnem mindegy, hogy mit vásárolsz, hiszen a szenzor ugyanolyan pici. A sok pixel annyival kisebb területen helyezkedik el, a mikrolencsék ezáltal jóval sűrűbben vannak, ami miatt kisebbek és jóval kevesebb fényt képesek felfogni, az erősítés pedig ugyanebből kifolyólag több zajt termel, részben mert a szenzor jobban melegszik stb...


Figyelembe véve, hogy valószínűleg a százezer alatti kategóriában gondolkodsz, azt javaslom, hogy menj el egy boltba, taperold meg a szóba jöhető modelleket és ergonómia, szimpátia alapján dönts, mert lényeges különbséget nem fogsz tapasztalni minőség terén, annyira pedig nem értesz hozzá, hogy bármelyik funkció hiányát megérezd, ami esetleg egy másik típusban megvan, de az általad vásároltban nincs.

2015. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aha. Tehát az átlag felhasználó nem veszi észre a különbségeket. Valóban 70-100 környékére gondoltam.
2015. jan. 5. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben egy fényerős kompaktban gondolkodnék először, mint pl. a Panasonic Lumix DMC-LF1. A szenzorméret és az optika miatt könnyen szerezhetsz sikerélményt, de használhatod manuális üzemmódban, amennyiben gépészkedni támad kedved.

Ha komolyabban foglalkoztat a fotózás, akkor használt tükörreflexes lehet a megfelelő választás.

2015. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Használt gép esetén mire érdemes figyelni? Mi az ami el szokott romlani?
2015. jan. 6. 07:26
 5/6 anonim válasza:

Portré,utazás ,hétköznapi használat, 100 e.ft.Ez olyan három igény ,ami több olyan feltétel,aminek sok gép megfelel,de figyelembe kell venned ,hogy a meghatározó dolog a méret.Ha sokfelé magaddal akarod vinni ,nem lehet nagy méretű.Túl nagy pixelszám sem jó,mert "hétköznapi" gépeknél torzulást okoz ,bőven elég a 6-8 Mpixel.

Mivel én abszolút hobbi fotós vagyok és nekem is a fenti feltételeknek kellett megfelelnie a gépnek,hosszas vívódások után a canon powershot sx10 is-t választottam,immáron 4 éve használom teljes megelégedéssel.Mivel külső vakupapuccsal rendelkezik , külső vakut vásároltam hozzá .Belső térben is elég jól használható,nagyon jól lehet rajta tanulni,próbálkozni és a mérete még nem túl nagy .Azért is szeretem,mert azon ritkaságok közé tartozik ,amik hagyományos AA akkumulátorral üzemelnek,így bármikor tudok hozzá elemet venni,ha esetleg a tartalék is lemerült.Sok egyéb jó tulajdonságai is vannak (pl. kihajtható nézőke ,20x optikai zoom))az interneten nézz utána,ha érdekel.Négy év használat után sem bántam meg .

2015. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Bocs az előbbi hozzászóló vagyok.

Nem SX 10-esem van,hanem Sx 20-as ,kicsit másabb ,de alapjaiban ugyanaz.Ugyanúgy tudom javasolni.

(nem vagyok forgalmazó és boltos sem ! )

2015. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!