Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vakupapucs adapterbe meddig...

Vakupapucs adapterbe meddig megy be egy stúdióvaku kimenete?

Figyelt kérdés
Vettem egy vakupapucs adaptert, mert alapból nincs ilyen kimenetem (tükörreflexes fényképező külső vakuval), és a stúdióvakut összekötöttem az adapterrel, de nem megy bele teljesen! Ez normális? Alapból nem kell teljesen belemennie, vagy hibás? Működik meg minden, de mégis elég könnyen kihúzható, a fényképező meg rázott egy kicsit ha hozzáértem!

2015. jan. 8. 15:51
 1/3 fehérváripapa ***** válasza:
100%

Ajjaj itt több probléma van!!!


Megpróbálom értelmezni a kérdésed!


Tehát vettél egy vakupapucs-PCsync adaptert, hogy össze tudd kötni a fényképeződ, egy vaku szinkronbemenetével!


Milyen váz? Milyen adapter? sajnos az olcsó gagyi adapterek néha nem akarnak bekattanni rendesen a vakupapucsba, illetve van amelyik sorjás, nem tökéletes a papucs, a vakupapucsban lévő érzékelőkbe (canon), vagy plusz érintkezőkbe megakadhat (sony új papucsa) nézd meg hol akad, nehogy tönkretedd, és nézd meg az adaptert hogy nincs-e sorja vagy bármi hiba rajt, esetleg nem-e görgősen kattan be, ami nehezen akar a helyére menni!


Ráz... ez egy másik probléma, a régi vakuk szinkronfeszültsége bizony több száz volt is lehet, mivel minimális áram mellett a mechanikus régi kontaktorokra nem volt veszélyes, de a mai vázakat bizony ez simán tönkreteheti!!!!!


milyen váz, milyen adapter? milyen vaku?

2015. jan. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Lehet kissé zavaros volt a dolog!


A fényképezőn alapból nem volt ilyen kimenet. Canon EOS 600D a váz, 530EX II a vaku. Vettem hozzá egy mikrosat adaptert,


[link]


ez mondjuk lehet nem a legminőségibb (de erre volt keretem hirtelen) és ebbe nem ment bele normálisan csak kb 3/4-ig a körte zsinórja.


Csak akkor éreztem a rázást, amikor az összeköttetés megvolt. Amikor a körtét fény segítségével villantottam el, nem volt semmi gond.



Köszönöm a válaszát!

2015. jan. 10. 00:35
 3/3 A kérdező kommentje:
430EXII a vaku, bocsi elírtam
2015. jan. 10. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!