Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Profi fotósok! Stúdióvaku és...

Profi fotósok! Stúdióvaku és rendszervaku között mi a különbség slave módban? (részletek alább. )

Figyelt kérdés

Többször használtam point and shoot-ot arra, hogy rendszervakukat (pl. YN-468/YN-460) slave-ként elsüssek. Ilyenkor 2-3 db YN-460 állványon, S1 módban figyel, előre beállítva az arány, kis kompakttal lövünk, kép a célnak megfelel.

Tegnap ugyanezt akartam stúdióban megismételni, a stúdióvaku (külső optikai érzékelővel persze) elindult ugyanúgy, de a kép sötét lett, mintha valami szinkron másképp menne. Két kompakttal is próbáltam, semmi.

Mi a különbség, mit nem tudok, hol nézzek utána? Köszönöm a válaszotok előre is!



2013. dec. 1. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:

"mintha valami szinkron másképp menne"


Akkor valszeg máshogy is van. Először is alaposan olvasd át a használati utasitást. Aztán ha még mindig nem, akkor ird meg a pontos tipust.

2013. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kompakt: az egyik pl. Pentax S30 / a vaku Mikrosat Classic 4, külső infra indítóval, de a teremben nem csak egyféle vaku volt, egyik sem volt szinkronban a kompakt gép vakujával, én valami generál elvi gondra tippelnék, tartok tőle, hogy más stúdióban is így járnék. DSLR felpattanó vakuja indítja jól a vakukat, nem ez a gond. Kompakt is indítja, de sötét a kép. Ez nagyon nem manuál olvasási gond...Egyébként fotóztál már stúdióvakuval kompakt vakuval indítva? Hasznos infó lenne, akár működött, akár nem.
2013. dec. 1. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezeket a cuccokat, de első olvasatra a kompakt elővillantásásos vakufény mérésére gyanakszom. A dslr-nek lehet, hogy csak sima ttl a kisvakuja és az csak egyet villan. Próbáld a kompakton manuálra tenni vakut, hogy biztosan csak egyet villanjon.
2013. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[zoligyerek] Köszi, de sajnos nem, ezt kikapcsoltam még a próba előtt (mivel a kompakt vörösszem csökkentése az YN-460-nál is gond lenne, erre számítottam).

Nézegettem a felvételt, láthatóan villant a kompakton a beépített vaku (emlékszem rá, de a képen is látszik), 1 db -ot villant, ezzel egyidőben a stúdióvaku is villant, a képen viszont nem látszódik a stúdióvaku fénye (lefotóztam a stúdióvakut is és csak a beállítólámpát látom rajta). A kép adatai ISO50, 1/40, f2.6

1/40-be a világ leglassabb stúdióvakuja is beleférne...

A teremben úgy volt beállítva a stúdióvaku, hogy ISO100, 1/160/ f8-ra tisztán kiexponált volna (alap stúdió beállítás volt), így a kompakt egy durván túlexpózott képet készített volna - ha ez így megy, ehelyett masszívan aláexponált.

Olyan, mintha a kompakt "leszabályozna" (mégis hogy, mivel, miért nem látszik az EXIF-ben....???) vagy a stúdióvaku villanása késne (akkor a DSLR-nél miért nem, meg egyébként is marhaság...?). Próbálkozom még, de itt valami trükkös működés van a kompakt - stúdióvaku között, amit még nem értek.

Annyi a cél egyébként, hogy a későbbiekben jól jönne, ha stúdióban tudnánk kompaktokkal is játszani, werk-re, bohóckodni épp elég sokszor.

2013. dec. 1. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vörösszemre gondoltam, nem is azt írtam. Ha elsül az optikai slave, és sötét a kép, akkor feltehetően a géped elővillantással méri a saját vakuját. És hiába állítasz be hosszú záridőt, mikor kinyit a zárad, a slave már rég elvillant.
2013. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
[zoligyerek] Aha, nem a Pentaxnál ez kikapcsolható, van olyan állapot, amikor 1 db villanása van csak (ezt egyébként néztem is). Azt még ne feledd, hogy a rendszervakukon megy ugyanezzel a beállítással (ha a kamera beállítása a rossz, az elrontaná a rendszervakut is), amit meg nem írtam, hogy én ilyen point and shoot+ rendszervaku játékot mondjuk 500 db képpel csináltam meg 3-4 féle géppel, miközben stúdióban ugyanezt szintén több kis géppel próbáltam és egyikkel sem ment. Valami a stúdió vakunál más, de nem tudom, mi az.
2013. dec. 1. 21:07
 7/7 A kérdező kommentje:

Zoligyereknek lesz igaza, én tévedtem. Hétvégén lepróbálom, de valószínűleg tényleg az elővillanás (vagy infra mérés) elsüti a műtermi vakut, de ez olyan gyorsan zajlik, hogy nem veszem észre (infrát meg nem látom). A sima rendszervaku optikai érzékelője közel sem olyan érzékeny, így ő az elővillanásra nem indul el, szerintem ez lesz az ok.

Sajnos manuál vaku beállítás nincsen, viszont az a tippem, ha manuál fókuszálásra állítom (ilyen van!), nem lesz elővillanás, kipróbálom.

2013. dec. 14. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!