Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a különbség a 35 ezres meg...

Mi a különbség a 35 ezres meg a 100 ezres fényképező között amikor mind2 pl 16megpixel?

Figyelt kérdés

Ahhoz értek még hogy mi az az optikai zoom de abban sincsen még olyan eget verő különbség a papír szerint.


És ha elmondjátok mik azok a fontos paraméterek amik ezt az árkülönbséget adják akkor még annyi kérdésem lenne hogy 100/35-el az ugye 2,85 tehát akkor 2,85x olyan jó kép készül azonos téma mellett a drágább javára vagy mondjuk csak 20%-al jobb és az kerül ilyen felárba?

Abszolút nem értek hozzá de jó lenne ha kapnék valamit amit tudok nézni a specifikációkban a megapixel meg a zoom mellett.


2015. jan. 10. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Kezdd a szenzormérettel és aztán lassan rájössz hogy nem csak a MEGApixel számít...
2015. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nyilván azért tettem fel a kérdést mert gondolom ha ennyivel drágább akkor nem csak a megapixel számít.
2015. jan. 10. 19:34
 3/12 A kérdező kommentje:
Utána néztem, a nagyobb szenzor jobb képet jelent mivel több fény jut egy pixelre és valahogy így írta a leírás csakhogy most meg néztem a fényképezőgépek termékleírását és ott is hatalmas átfedés van mert 100 ezres meg 200 ezres mellé is néha ez van írva: 1/2.3 inch
2015. jan. 10. 19:43
 4/12 Osynho ***** válasza:
A drágább jobb képet csinál. Ennyi a különbség röviden. :D
2015. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mennyivel jobb képet? Egyenes arányosságban van az árával? Egy laikus lát közte különbséget? Miért nem lehet valakinek normálisan válaszolnia?
2015. jan. 10. 20:12
 6/12 anonim ***** válasza:

A válasz az, hogy egy drágább gépben több a lehetőség. Tudni kellene, hogy mit hasonlítottál össze. Egy kompakt szenzora sokkal kisebb, mint egy tükrös gépé.

Adott egy jobb kép készítésének lehetősége, de érteni kell hozzá. Egyébként csak mázliból csinálhatsz jobb képet.

Illetve több lehetőséged van kedvezőtlenebb fényviszonyok között egy drágább géppel.


Azt viszont nem lehet megmondani, hogy 2.85x jobb képet csinál-e. Csinálhat 100x jobb képet, ha hozzáértő kezeli, meg ugyanolyat, ha nem értesz hozzá.


Fontos paraméterek pl. a manuális beállítások, a fényerő, a zajkezelés, a RAW formátum használata, a vakupapucs, lehetne még sorolni. A megapixelt felejtsd el, nem fontos.

2015. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem gondoltam hogy ilyen nehéz normális választ kapni ezen az oldalon, de azért nem lehetetlen:)
2015. jan. 10. 21:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ha egyáltalán nem értesz a fényképezéshez és később sem szeretnél tanulni, csak arra kell, hogy családi képeket lőj vele, vagy kirándulásokat örökíts meg, akkor jobban jársz a 35 ezres géppel. Ugyanis ha automata üzemmódban használod, akkor nincs eget rengető különbség a két gép között.
2015. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazad van de mondjuk nem tudom mennyiért lehetne egy olyan vásárolni ami full hd ban tud rögziteni min 60fps sel videót. Vagy azt egy 35 ezres kifejezetten kamera sem tudja?
2015. jan. 10. 23:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez kamerától függ. Van amelyik tud 1080p 60 fps-t, de 35 ezerért ne várj túl sokat. De a 60 fps egyébként is csak akkor számítana, ha később lassítani szeretnéd a videót.
2015. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!