Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Üdv! Vegyes kazánom van...

Üdv! Vegyes kazánom van (Windhager), ezres pufferrel, padló és radiátoros fűtés. Miért nem tudom a puffert 82-84fok fölé fűteni? Ugyanis ekkor már a kazán vize forrásközelbe van. És miért van kb 10fok különbség a puffer és a kazán vize között?

Figyelt kérdés

2014. dec. 31. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
hőcserélővel csinálod? Akkor azért.
2014. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem tudok hőcserélőről,igazándiból nem tudom mire gondolsz.

a rendszer ugy néz ki hogy kazán,szivattyú,3utas szelep,puffer,és innen megy a padlóba és a radiátorokba külön szivattyúkkal,nincsen tul bonyolitva

2014. dec. 31. 14:59
 3/9 A kérdező kommentje:
még annyi hogy lekapcsolt padló és radiátorfűtésnél is megvan ez a 10-12 fok különbség,tehát nincsen meleg víz elvétel.Kellemetlen hogy nem tudom 100százalékig kihasználni a puffert
2014. dec. 31. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:
3utas szelep nem engedi,mindig van vesztesèged,hőcserèlő van pufferba
2014. dec. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs hőcserélőm a pufferbe.Próbáltam már úgy is hogy lezárom a 3utast ha már 55fokot elérte a víz,de még úgysem jó.
2015. jan. 1. 08:34
 6/9 anonim ***** válasza:
zárd le a radiátor és padlófűtés köröket, akkor tuti felmegy. De lesz ennek értelme?
2015. jan. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már írtam h kipróbáltam azt is.Persze h van értelme,a telefont se félig töltöm fel.Olvastam h 95-97 fokig fel lehet füteni a puffert biztonságosan,csak nem tudom hogyan.
2015. jan. 1. 08:55
 8/9 Józanparaszt ***** válasza:
Burkold be a puffert 10 cm gyapottal, de csak akkor kísérletezz ilyenekkel, ha van biztonsági szelep rajta. A padlófűtés kör elé meg tegyél hőcserélőt mindenképp. Nekem egyszer túl lett fűtve, -mert nem volt- és el is durrant az egyik kör. Megéri pár ezret befektetni a biztonságba. Szar ám visszabontani az aljzatot...
2015. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A puffer le van szigetelve 10cm-rel!Van biztonsági szelep meg minden!A padlóba nem megy több mint 30 fok,vagy maximum 40,vagy amennyit beállítok,mert a padló kör elött is van keverüszelepem!
2015. jan. 4. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!