Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » USA-ba utazok hamarosan, és...

USA-ba utazok hamarosan, és nagyon fullos tájképeket, ill. videókat akarok csinálni. Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 00:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha nem különösebben értesz a fotózáshoz és csak egy sima point and shoot típusú fényképezőt akarsz, akkor én a Sony RX100 III-at venném, esetleg a II-őt, ha kicsit olcsóbban akarod megúszni (III jobb, de nem annyival, mint amennyivel drágább).
2015. jan. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ott vegyél, vagy bérelj egy fullos gépet, és vagy hazahozod, vagy csak a kártyáját..

Ne innen vigyél gépet.

2015. jan. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Én a Canon 1D x-et ajánlom, egy Canon EF 24-70 f2.8 L II objektívvel. Ezzel nagyon fullos tájképeket, ill. videókat LEHET csinálni. Már persze ha értesz hozzá, mert ha nem, akkor vehetsz bármit, csak átlagos turistafotóid lesznek.
2015. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sajnos egyáltalán nem értek hozzá, de gondoltam laikusoknak is vannak gépek, amik nem mind ugyanolyan turistaképeket csinálnak. Igazábol csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mi az ami nagyon éles képeket készít és hd videókat is fel lehet venni vele, anélkül, hogy minden egyes gombot tudnék rajta, hogy mire való
2015. jan. 11. 19:44
 5/20 anonim ***** válasza:

Olyan gép nincs, ami helyetted kitalálja hogy honnan, milyen messziről, milyen szögből kell valamit fotózni ahhoz, hogy az a kép több legyen, mint egy tucatfotó.


A gép nem fogja tudni, mikor a legszebbek a fények, mikor kell szűk vagy tág blendét használni, nem tudja helyetted a helyes kompozíciót megalkotni.


Éles képre és hd videóra pedig szinte minden képes, akár a telefonod is.


A fényképészet egy szakma, évekig tanulják, akik ezt művelik. A jó fotó ugyanis nem elsősorban a gépen múlik, hanem az emberen, aki mögötte áll (ül, térdel, hasal).

2015. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, mennyi a keret. Én egy Sony A7s-t mondanék, de az kicsit drága lehet neked...
2015. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem, a telefonom nem kepes, es soha nem is lesz, ezert szeretnek venni egy gepet, bar lassan kezdem szarul erezni magam hogy nem vagyok profi fenykepesz... :DDDDDD

Jobb is ,ha veszek inkabb egy iphonet, vegulis hogyha nem ertek a fotozashoz nehogy merjek olyan gepet venni aminek a hasznalatat esetleg akkor tanulom meg mikor mar megvan.

De az is lehet , hogy elvegzek egy fotos iskolat, mert ha nem fogok ugy erteni hozza mint te, eletem vegeig iphone-nal kell fotoznom. :D gondolom szerinted mindenki fotos akinek jobb gepe van nem egy olyan amin 3 funkcios, meg kell nyomni egy gombot hogy fenykepezzen es 10 megapixeles... Szep meglatas :D

2015. jan. 12. 11:20
 8/20 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat. Azert nem irtam keretet, mert nincs. Egy 'eletre' szeretnek valami jot, igy nem gond, ha dragabb egy kicsit.

Persze nem vagyok profi fotos, szoval a felmillio koruli opciokat inkabb mar elvetnem.:)

2015. jan. 12. 11:22
 9/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, itt mindenki ezt harsogja, hogy senki ne vegyen fényképezőt a kezébe, mert ez szakma. Ettől aztán nagyon okosnak tűnnek, nem mintha az, aki egy nyaraláson képeket akar csinálni, elvenné tőlük a kenyeret.


Én azt mondanám, hogy nézz szét a Milc gépek között (Nikon1 vagy Canon M) Ezeknél van lehetőséged később fejleszteni, cserélhető objektíves, de kisebb méretű, és laikusnak talán nem olyan bonyolult a használata. Ha elolvasod a használati utasítást, már abból is sokat megtanulhatsz.

Azzal viszont egyetértek, hogy vedd meg ott kint, mindig sokkal olcsóbbak a gépek, mint Európában.

2015. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló,


Köszönöm szépen a válaszod. Megveszem kint inkább, ha ott mérföldkövekkel olcsóbb, valamint utánanézek majd a gépeknek is, amiket irtál!

2015. jan. 12. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!