Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » USA-ba utazok hamarosan, és...

USA-ba utazok hamarosan, és nagyon fullos tájképeket, ill. videókat akarok csinálni. Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 00:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#9 "itt mindenki ezt harsogja, hogy senki ne vegyen fényképezőt a kezébe, mert ez szakma."


Te nagyon félreértesz valamit. Talán szövegértési problmáid vannak, talán csak kötözködni akarsz, nem tudom. Nem is érdekel.


Sajnos azonban nem csak te, hanem úgy tűnik, a kérdező sem érti a "mindenki" által mondottak lényegét: nem csak a gépen múlik egy jó fotó. Ha ki akar tűnni, ha jobbat akar, mint az átlag, ha "nagyon fullos" képeket akar készíteni, akkor bizony érteni is kell hozzá.


A félreértések elkerülése végett: ez nem jelenti azt, hogy egy teljesen amatőr, minden képzettség nélkül ne tudná lefotózni a Niagara vízesést meg a Golden Gate hidat, de az - tanulás és a gép ismerete nélkül - sosem lesz olyan, mint egy profi fotós képe.


Itt jön képbe az a kérdés, hogy vajon mit ért a kérdező "nagyon fullos" alatt, ugye.


Hogy egy hülye példával éljek: hiába ülsz be a legjobb formaegyes versenyautóba, nem fogsz vele futamot nyerni - sőt, valószínűleg több kör hátránynal tökutolsó lennél. Pedig jó az autó, a legjobb. De tehetség, tapasztalat és gyakorlás híján nem veheted fel a versenyt a leggyengébb csapat legbénább pilótájával sem.


Ha van tehetséged, az segíthet, de még az is kevés. Meg kell tanulnod kezelni az autót ahhoz, hogy a leghalványabb esélyed is legyen.


Persze ha csak az a célod, hogy körbeérj a pályán, elég lehet a leglassabb autó is, és még gyakorolnod sem kell sokat. Csak épp nem lesz "nagyon fullos" a versenyed.


Senkit nem akarok én lebeszélni a fényképezőgép-vásárlásról, sőt. Ez egy nagyon szép hobbi, és hátha pont a kérdezőben lakozik egy nagy tehetség. Mindössze annyit próbálok az értésére (értésetekre) adni, hogy ha igazán jó képeket akar készíteni, ahhoz bizony meg kell tanulni legalább az alapokat.


Bár az ilyen hozzászólások után már én érzem úgy hogy elnézést kéne kérnem, amiért egyáltalán válaszolni próbálok a kérdésre. Megígérem, többet nem szólok ehhez a kérdéshez.

2015. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Persze, teljesen megertem, hogy kell hozza nemi tudas. De nyilvan nem egy orvosi egyetemet kell elvegezni, hogy megtanuljam az alapokat, hanem esetleg nezek tutorialokat, utanaolvasok. Nyilvan nem arra szamitok, hogy egy ketszazezres gepen egy gomb lenyomasaval spanyol viaszt sz*rok. Nem is tudom

Az autos peldadhoz. Attol, hogy nem pole poziciobol indulok, meg a celig elerek.

2015. jan. 12. 19:07
 13/20 A kérdező kommentje:
Azert koszonom a valaszodat!
2015. jan. 12. 19:08
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát azért nem biztos, hogy nem csúszol ki vagy sokallsz be az első kanyarban. :)


Csak ugye te "nagyon fullos tájképeket" írsz, amit én úgy értelmezek, hogy nagyon jó képeket akarsz. Na ahhoz azért nem árt a tudás. Amit valóban össze lehet szedni könyvekből, internetről, csak akarni kell. Ha megvan benned az akarat, akkor nem lesz gond, valóban nem kell atomfizikusi végzettség a fényékpezőgép kezeléséhez. De valami kell.

2015. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egy életre nem tudsz jó gépet venni, a digitális technológia iszonyatos sebességgel fejlődik. Ha komolyan gondolod, hogy jó gép kell, szerintem vedd meg újonnan a legolcsóbb DSLR-ek egyikét, és hozzá a legdrágább nagy-látó objektívet, ami csak kitelik. Az objektív lassabban avul és sokkal többet számít, mint a gép.
2015. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én nem támadólag írtam, amit írtam, de el kellene gondolkozni a válaszadás előtt, hogy nem mindenkinek az a mérce a "nagyon fullos" kép esetén, ami egy profinak.

Aki itt kérdez és nem ért hozzá (ami általában lejön a kérdésből), annak más a szuper kép, mint neked. Ennek megfelelően kellene válaszolni.

Ha már rákattintasz a kérdésre, elolvasod, és bepötyögsz egy választ, nem lenne értelmesebb rögtön valami hasznosat írni ahelyett, hogy vegyen 1d x-et?


Igen, tudom, hogy nem írt keretet, és húszan felteszik ezt a kérdést egy nap, de ha nincs kedved, ne válaszolj.


Próbáljatok elszakadni attól, hogy mindenki a nyaralás alatt díjnyertes tájképeket akar lőni nulla tudással. Igyekezzünk segíteni, és ne azt a képet terjeszteni, hogy a fotósok arrogáns idióták.

Te sem mennél sokra vele, ha kérdeznél valamit egy témáról, aztán csak kiosztanának, hogy olvass utána a neten. Hogy az autós példáddal éljek, ott sem mondja senki, hogy te csak Trabantot vegyél, mert nem vagy autóversenyző és úgysem értesz hozzá.


Amikor anno kerestem az első kompakt gépemet, nem értettem hozzá semmit, csak fotózni akartam. Egy kollégám (nem fotós, csak többet konyított hozzá), vette a fáradságot, és elmagyárázta, mire kell figyelni, melyik érték miért jó. Nem értettem belőle semmit, de segített választani egy gépet, ami nekem tényleg megfelelt. Aztán akartam egy jobbat, és akkor sem szólt le senki, hogy nekem nem kell tükrös gép, mert nem tudom, hogy működik a rekesz. Vettem egyet, aztán hozzá egy csomó könyvet, aztán rájöttem, mi hogy működik, mi kell nekem, és ma már tudom. Van két gépem, hozzá két olyan objektív, amire nekem szükségem van (nem vásárolok össze-vissza). Ha keresek valamit, utána tudok nézni, el tudom olvasni és értelmezni a teszteket. De eddig el kell jutni. Ha már az elején sem segítetek senkinek, akkor mi értelme? Kérdezni szabad, sőt kell is. Ne sértődj meg, hanem igyekezz segíteni.


Részemről ennyi, sok sikert a fotózáshoz, remélem, lesznek "nagyon fullos" képeid.

2015. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Rendben! Koszi
2015. jan. 12. 23:31
 18/20 anonim ***** válasza:

"nem mindenkinek az a mérce a "nagyon fullos" kép esetén, ami egy profinak.

Aki itt kérdez és nem ért hozzá (ami általában lejön a kérdésből), annak más a szuper kép, mint neked."

Ez eddig rendben is van. Azonban azt is meg kéne érteni, bár nem tudom minek töröm magam, hogy ahhoz, hogy amatőrök, hozzá nem értők szintjén jó képet készítsen, ahhoz is kell minimális ismeret. Akár tetszik, akár nem. És ha úgy áll hozzá a kérdező, hogy nem érdekli, mik azok a gombok a gépen, akkor nem lesz képes ilyenre. Pont.


"Ha már rákattintasz a kérdésre, elolvasod, és bepötyögsz egy választ, nem lenne értelmesebb rögtön valami hasznosat írni ahelyett, hogy vegyen 1d x-et?"

Nyilván az lenne, ha tudnám, milyen kerettel gazdálkodik. Csakhogy - ha követed ezt a témát, láthatod - mindenkinek más-más a rászánt összeg. Van, aki húszezerért venne gépet, van aki hatvanért, százért, százötvenért. Egyszerűen nem tudok minden árkategóriát felsorolni a kérdezőnek.


"Te sem mennél sokra vele, ha kérdeznél valamit egy témáról, aztán csak kiosztanának, hogy olvass utána a neten."

Ha engem érdekel valami, előbb utánaolvasok, és az alapján kérdezek.


"Hogy az autós példáddal éljek, ott sem mondja senki, hogy te csak Trabantot vegyél, mert nem vagy autóversenyző és úgysem értesz hozzá."

De bizony. Amíg nem írom le, mi alapján választanék, nemis várok el értelmes választ.


"Amikor anno kerestem az első kompakt gépemet, nem értettem hozzá semmit, csak fotózni akartam. Egy kollégám (nem fotós, csak többet konyított hozzá), vette a fáradságot, és elmagyárázta, mire kell figyelni, melyik érték miért jó. Nem értettem belőle semmit, de segített választani egy gépet, ami nekem tényleg megfelelt."

De azért gondolom nem úgy kezdted, hogy te, Béla, ajánljá má valamit, hanem adtál neki támpontokat.


"Kérdezni szabad, sőt kell is. Ne sértődj meg, hanem igyekezz segíteni."

Ha nem akarnék segíteni, nem lennék itt. De a kérdező részéről is igényel némi energiabefektetést az, hogy egyáltalán lehessen neki segíteni. Senki nem gondolatolvasó. Remélem.


"Részemről ennyi, sok sikert a fotózáshoz, remélem, lesznek "nagyon fullos" képeid."

Én is ebben bízom - és abban, hogy azért csak utánaolvas, néz, kérdez a gombok funkciójának a kérdező, mielőtt elindulna a nagy útra.

2015. jan. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Nyilván az lenne, ha tudnám, milyen kerettel gazdálkodik. Csakhogy - ha követed ezt a témát, láthatod - mindenkinek más-más a rászánt összeg."

Elfogadom, de amennyi erővel beírod ezt az 1d x-es választ, megkérdezhetnéd azt is, hogy mennyit szán rá. Tudom, unalmas, de az 1d x is az már egy idő után. Nem beszélve arról, hogy egy hozzá nem értőnek semmit sem mond az 1d x.


Szerintem az, aki nem ért hozzá, nem tudja megfogalmazni, mit szeretne. Itt jönnek azok a kérdések, hogy mindent akar fotózni, meg fullos képeket akar. Ennyit tud róla, hogy el akarja vinni a nyaralásra, és le akarja fotózni, amit lát. Emléknek. Nem újságba meg fotópályázatra.

Ugyanúgy, mint az autónál, hogy sokan annyit akarnak tőle, hogy beleülnek és elmennek vele a nagymamához. Nem érdekli, hogy milyen a motor nyomatéki görbéje.


Azt kellene elfogadni, hogy mindig is lesz sok ember, akit nem érdekel, mik azok a gombok és hogy működik az elmélet. Mint ahogy engem sem érdekel, hogy működik a tévé meg a távirányító, csak használom. Másnak meg az a szakmája, őt érdekli.


Aki kiteszi, hogy ő photography, azt lehet oltani, de aki normálisan kérdez, annak próbáljunk segíteni.

2015. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

:D Koszi a segitseget mindenkinek.

Canon eos 650d-n gondolkodom, hasznalton. Az egy ismerosom szerint teljesen megfelelo lenne.

2015. jan. 17. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!