Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » DSLR-t szeretnék venni! Mit...

>>|BEAN|<< kérdése:

DSLR-t szeretnék venni! Mit ajánlatok? Canon, Nikon, Pentax vagy esetleg más?

Figyelt kérdés

Alapvetően a fotózás is és a videózás is érdekel.. talán egy kicsivel jobban a fotózás.


Hallottam olyant, hogy Nikonnal szebb képeket lehet csinálni, Canonnal szebb videókat. ez igaz?


Jelenleg egy Pentax Q-m van.. nem nagyon szeretem de tanulgatni jó. Most azonban szeretnék egy újat venni, Normális DSLR-t.


Ár érték arányban mi a legjobb?

Örülnék ha 150000 nél nem kellene többet költeni rá.

Köszönöm!



2015. jan. 25. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem , nem , nem, nem jó a megközelítés. NINCS szép kép. Olyan van, ami X-nek tetszik de Y-nak nem. Z-nek megint más tetszik.

Én pl ki nem állhatom a HDR képeket, de van aki meg csak ilyet készít és az a szép neki. Kinek a pap....

Nekem mindkettőm van, Nikon és Canon. És mindkettőt használom, Nikon színvilága nekem jobban bejön - ez enyhén szubjektív.

De mielőtt mindenbe belekezdenél, mennyit tanultál a fényképezésről és videozásról? Ha azt mondod, h tudsz már eleget, akkor még nem elég.

Szerintem Nikon, egy belépő tükrös simán jó lenne.

2015. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kezdőnek már nem vallanám magam. Sokat szoktam fotózni,pár képem feltettem tumblr-re ha linkelnem kellene bárhova. Semmikepp sem reklamból,de linkelem, a véleményét is szívesen veszem, de főként azt mutatnám meg, hogy ezen a szinten vagyok,mit ajanl! Videozasban uj vagyok. Fotoban mar nem annyira

[link]


Főbb problémám hogy kizárólag saját PentaxQ gépem ismerem. Es nem találom tul jonak. Koszonom a segitseget!

2015. jan. 25. 16:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy a Canon esetében több a lehetőség a videózás terén, nem azt, hogy szebb videót lehet csinálni.


Egyébként az, hogy melyik gépnek szebb a színvilága, csak annak számít, aki jpeg-ben fotóz, és semmi utómunkát nem csinál. Egyébként a gépben is vannak állítási lehetőségek.


Neked kellene megnézned az üzletben a gépeket, mert ha nekem Canon van, nem tudok nyilatkozni a Nikonról. Vagy bármi másról. A két nagy márkához biztosan több a használt tartozék, ha érdekel az ilyesmi. Szerintem egyik géppel sem jársz rosszul.

2015. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm!


És konkrétabban márkn belül? esetlegnektek/önöknek milyen van? meg vannak vele elégedve?

2015. jan. 25. 19:21
 5/12 anonim válasza:
Én a Canon-t ajánlanám, szerintem kézenfekvőbb a használata, de a Nikonnal sincs semmi gond. Ha ilyen árkategóriában nézelődsz akkor az Eos 1100D-t, vagy a 600D-t lehet szóba hozni. Vagy használtan egy komolyabbat.
2015. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. jan. 25. 20:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Na nemár, hogy 150ért legyen 1100D! Feléért sem éri már meg.
2015. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A mostani belépő modelleket nem ismerem, nekem kicsit drágábban vannak.

Azt hiszem, hogy a kezdő gépek között nem tudsz mellé nyúlni, mind nagyjából ugyanazt tudja.

2015. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hellsing71 ***** válasza:

Bár látom, hogy nem vagy oda a Pentax Q-ért, azért ha tudsz, próbálj ki egy Pentax DSLR-t. Teszteken rendre előfordul, hogy egálban vannak (vagy megvernek) nagyobb márkákat, de az elhanyagolható marketing miatt a kutya sem ismeri ezeket a gépeket. Legutóbb egy kimutatásban (amit most pont nem találok) az szerepelt, hogy a Pentax tulajok hajlamosak a legkevésbé más márkára váltani. Van pár dolog, ami miatt ez érthető:


A Pentaxnak van egy előnye: 1975 óta valamennyi Pentaxhoz készített objektívet rátehetsz a legújabb vázra is és működni fog vele. Ennek lehet kreatív haszna (teljes manuális kontroll vagy középformátumú objektívek használata) és anyagiak is (egész jó árak használt cuccokra). Úgy tudom, hogy a C* és N* márkáknál ez nem ennyire egyszerű.


A Pentax előnye lehet még az egyszerű kezelhetőség, átlátható menüszerkezet és beállítások (ebben mindig jók voltak), az egy árban lévő, ismertebb márkájú kameráknál rendre jobb építési minőség a képnimőség és az, hogy olyan funkciókat adnak az árban, amit a többiek csak jóval drágábban tudnak, pl. K-50: 100%-os, pentaprizmás kereső, K-3: elektronikus anti-alias szűrő, stb.


A Pentax K-5 II, IIs és sima K-5 gépek pl. a DXO-nál képminőségben olyan gépekkel végeztek egy szinten, mint a Nikon D3s, Canon EOS 6D, stb. Szolgáltatásban persze lehetnek különbségek, és nyílvánvaló, hogy a DXO, a dpReview és hasonló oldalak technikai teszteket végeznek, viszont a felhasználó szubjektív értékek alapján dönt, de szerintem egy próbát simán megér egy Pentax.

2015. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen a Pentax DSLR gépeit sokan dícsérik plusz nem ma kezdték az objektív készítést.. ha minden igaz elég jó az ár értéke. :)


Azt nem tudom hogy a D3300 lényegében annyival tud többet hogy 24/30fps helyett 60-nal vesz..ez hol hasznos? videózás? annak lassítása?


megnézem mégegyszer a Pentax gépeket. :)

K500 at néztem, igen dícsért gép!

2015. jan. 26. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!