Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Zenit 12 xp filmvisszatekerési...

Zenit 12 xp filmvisszatekerési hibánál tönkremehet a negatív?

Figyelt kérdés
Van egy fent említett gépem, amibe beletettem egy filmet, viszont nem volt megfelelően rögzítve a visszatekerő kae, és egy kicsit elmozdult a film. Az lenne a kérdésem, lehet, hogy az eddigkészült 4 negatív utolsója visszacsúszott annyira, hogy a következő fotónál a már használt negatívra exponálok? A filmet bizrosító gomb ellenben nem mozdult el, így ha vissza is csúszott a film, csak annyira, hogy megfeszült teljesen. Szerintetek minfez jelenthet problémát?

2015. jan. 29. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudlak követni. Mi az, hogy "egy kicsit elmozdult a film"? Most visszatekerted a filmet és újra befűzöd a filmet, vagy mi van? Kicsit szájbarágósabban, ha lehetne.
2015. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. Beleraktam a filmet

2. Fotóztam 4 képet

3. Elmozdult a visszatekerő kar, és megfeszítette a filmet. A biztonsági retesz viszont nem volt kioldva!

4. Elmozdulhatott-e annyit a negatív, hogy a korábbi fotóra készülnön az új kép?

2015. febr. 2. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ez is olyan, mint a régebbi Zenitek, akkor amíg nem nyomod le az expógombnál a visszatekerő-kioldót, addig a film nem tud visszafelé mozogni.
2015. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!