Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen DSLR-t ajánlanátok...

Huniboy kérdése:

Milyen DSLR-t ajánlanátok olyan embernek akinek még nem volt DSLR-je?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek fotózni és eddig csak kompakt gépeim voltak de most szeretnék egy DSLR gépet. Már megkérdeztem pár hozzáértőt és fényképezőgépre szűkült a kör: NIKON D3200, D5200 CANON 100D. Ezek közül kellene választanom maximum 160-170 ezerért. Nem a legolcsóbbat keresem hanem ami ár/érték arányban megéri és legalább 3-4 évig tudom használni (3-4 évig is ugyan olyan jó marad). Melyiket ajánlanátok főként tájfotózásra és videózásra(mást is fotóznék de elsősorban a tájat és épületeket de embereket is)?

2015. márc. 1. 11:45
 1/9 anonim válasza:
canon 1000d asszem az, ami a legolcsóbb tükörreflexes, szerintem kezdésnek, dslr ismerkedésnek tökéletes. vagy canon 600d vagy 650d is van már asszem, ilyesmik
2015. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
D5200 + 18-105 VR
2015. márc. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Azt javaslom, hogy tanulj addig míg tudod, hogy ahhoz amit fényképezni szeretnél mire van szükséged.
2015. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2015. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a nikon meg canon harc... mintha csak ez a két márka lenne a világegyetemben... van még megsúgom pentax, sony, olympus, samsung, leica (jó drága...), panasonic :) van miből még válogatni... amiket itt felsoroltál pont nem a legjobb dslr-ek. Ettől a pentax k-500 vagy k-50/k-30 sokkal jobb, és még maradtál is kereten belül.
2015. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
első vagyok, valaki, aki lepontozott, megmagyarázná, hogy ugyan miért ennyire haszontalan a válaszom, vagy milyen indíttatásból nyomott rá a nemhasznos gombra? tiszta gázak vagytok.
2015. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5: Az a baj a Pentax-al, hogy nincs elterjedve és ez amatőr felhasználásnál még nagyobb probléma mint profinál, hiszen használtan alig kapsz hozzá valamit. Ha valamilyen kiegészítőt keresel akkor az megint csak vagy van, vagy nincs utángyártottban. Ezért vetném én el, nem azért mert valamiben kevés.


#6: Azért mert attól, hogy a kérdés rossz, nem feltétlenül kell rossz választ adni. Nem hasznos a válaszod, mert anélkül ad tanácsot, hogy a kérdezőt fejlődésre sarkallná. Ha utánaolvas és legalább az alapokat megtanulja mielőtt fényképezőgé ptulajdonos lesz akkor magától fogja tudni eldönteni, hogy mit vegyen, az alapján, hogy neki mire van szüksége, neki mi a szimpatikus és sokkal kisebb az esélye annak, hogy olyasvalamit vásárol amiről később kiderül, hogy alkalmatlan arra amire vásárolta, vagy számára van jobb megoldás is a piacon. A fényképezőgép vásárlás olyan mint varázspálcát venni egy varázslónak. Nem olyan egyszerű.

2015. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
igazad van, de ő kérdezett, én válaszoltam. nem a mi dolgunk őt fejlődésre ösztönözni.
2015. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem mindegy milyen az első DSLR. egy darabig mindenképpen tetszeni fog és élvezed, egy idő után meg úgyis biztos, hogy kinövöd és kevésnek érzed majd. viszont addigra már tudni fogod, hogy miben akarsz többet-jobbat, szóval tanuláshoz első gépnek teljesen mindegy.
2015. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!