Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megjavítják vagy kicserélik?

Megjavítják vagy kicserélik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még nincs egy éve, hogy kaptam egy tükörreflexes fényképezőgépet (Nikon D3200). Sajnos minden vigyázat ellenére, elszakadt a táskájának a pántja, s a betonra esett. (Jelzem, táskában volt!!!!!) Azóta érzem, hogy kattog az objektív, vagy talán maga a váz. Kattog amikor előrebillentem a kezemmel, amikor mozgatom, stbstb. + Az objektív lencséjén is van egy nagyon-nagyon halvány karcolás a szélén, ami tényleg alig látszik, néha én is alig találom meg. Amióta ez történt, nem is használom, mert félek hogy még jobban baja esik, ami szomorúsággal tölt el, mert már 3 éve vágytam erre a gépre, és most nem merem használni, elment minden kedvem. Kérdésem: Ha beküldöm Nikon szervizbe, megjavítják vagy kicserélik? (Vázra 3 év, objektíve 1 év hivatalos nemzetközi Nikon garancia van). Válaszokat előre is köszönöm!

2015. márc. 4. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább pénzért megjavítják, mivel a leesést követő hibákra nem jó a garancia.
2015. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megjavítják, de szerintem fizetni kell, mert nem gyártási hiba. Azért én a helyedben még a garancia lejárta előtt vinném szervizbe, és megkérdezném, biztos ami biztos.
2015. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elkerülhetetlen a fizetés? Anyagilag jelenleg nem állok valami jól, sajnos. Köszönöm a gyors reakciókat, minél hamarabb beküldöm! :) További válaszokat szívesen fogadok.
2015. márc. 4. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Elkerülhetetlen, minden elektronikus cuccnál oda van írva garanciánál, hogy leesési sérülésre nincs garancia.
2015. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem teleobi esett le és én is besz-rtam de nem lett semmi baja, próbáltam, működött, azóta is szépen muzsikál. Semmi baja. Amíg "csinálja" nekem a képet, addig nyúzom. Nem értem hogy mit billentesz egy objektíven. Sztem nincs sok baja, ha így írod le a problémát. Kattog?... AZ is lehet, hogy por ment bele valahogy... de ez is csak vélemny. A márkaszervizek mindig lehúzzák az embert. -ez is CSAK vélemény :) már eleve azért zsét kérnek h ránéznek a gépedre. Pff. Nekem sosem jöttek be ezek. e ha muszájnak látod, akkor vidd :(
2015. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A "billegést" úgy értettem, hogy vízszintesen tartom a kezembe, majd ha függőleges pozícióban tartom, észlelhető pozícióváltás között a kattogás. Meg például ha forgatom, ha állóképet akarok csinálni. Szóval inkább a váz kattog, mint az objektív, csak mondom, nem tudom biztosra.

Köszönöm a válaszokat! :) Vásárlásnál nekem azt mondták amúgy, hogy ha "porosodik", ingyen kitakarítja a Nikon Szervíz.

2015. márc. 4. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!