Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes fényképeznem, vagy...

Érdemes fényképeznem, vagy maradjon csak hobbi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Néha néha szoktam fényképezni bogarakat,virágokat(Mivel messzire nem tudok elzoomolni ,5x zoomos a fényképezőgép,ha mozgó dolgot akarok fényképezni pl futó kutya akkor meg zajos képet csinál).Le szeretném cserélni a gépemet,ami nagyobb zoomos,és nagyobb pixeles.De egyáltalán érdemes-e nagyba gondolkoznom?Itt van pár kép:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2015. márc. 6. 18:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy érdemes-e hivatásosan fotóznod, akkor arra egyértelmű nem a válasz. Ha viszont arra, hogy érdemes-e fejlődnöd, és komoly hobbiként űzni, akkor azt mondom, hogy persze.

Szerintem belépőkategóriás tükörrefelexes gépben gondolkozz, amit használtan már olcsón megkapsz. Nikon D3200, Canon 1200D, Sony A58, Pentax K500.

2015. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen,először fejlődni szeretnék.Sajnos nem valami legjobb a gépem,sőt,voltak jobb képek,csak elvesztek,behalt a memo kártya :/ Én őt néztem ki,de állitolag ez is zajos képet csinál ugyhogy nézelődők még :) [link]
2015. márc. 6. 18:37
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

figyi, ne mások véleményére menj, mert rögtön lesz 20 ember aki leszarozza a képeid akkor is ha teljesen jók és ezzel elveszik a kedved az egésztől.

...és ugyanúgy lesz 20 seggnyaló aki szerint meg tökjó.

Azt nézd, hogy mennyire érzel hozzá kedvet, ne azért fotozz hogy mások utána agyondicsérjék hanem azrét mert örömöd leled benne és kedved van hozzá. És ha így állsz hozzá, nincs tétje semminek. A képeket magadnak csinálod jóesetben másnak is tetszenek. Ha kedvtelésből csinálod fejlődni is fog a tudásod folyamatosan abba az irányba amerre a személyiséged vezérel. És így éred majd el azt a szintet ahol a fikázók nem tudnak már belekötni semmibe... Viszont ha amatörkéknt mindig mások véleményére fogsz hallgatni akkor nem hagyod kibontakozni önmagad. Csináld ahogy jónak látod ha van hozzá kedved, ne mások véleményére építs.. Fototechnika alapokat tanulj és aztán hajrá :)


Én inkább ahhoz a táborhoz tartozom aki azt mondja, hogy csináld mert szerintem fotózni jó akkor is ha egyedül nekem tetszik a végeredmény :)

2015. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
18:38 Köszönöm szépen!:) Családomba ált tetszenek a képeim :) De igen,magamért szoktam csinálni,mert kitudok kapcsolódni :)
2015. márc. 6. 18:40
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#2


Igen, zajos képet fog készíteni, mert nagyon kicsi szenzor van benne, mint az összes ehhez hasonló bridge gépben. Ezért ajánlom a tükörreflexeset, amit használtan meg tudsz venni ugyanennyiért.

2015. márc. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Durci leszel, de világosan fogalmazok: a képeid értékelhetetlenek. Egy 8 éves gyerek kezébe rakok egy gépet és néha nyomokodja a gombot a tetején. Ennyi.

(és itt is megjelenik az a zavarbaejtő jelenség, hogy ha valaki el tudja sütni a gépet, akkor máris rohan a netre velük... ób+...)


Ráadásul még ott tartasz, hogy egészséges önkritika nélkül dédelgetsz minden képet, akármilyen hulladék is. Másként miért mutattad volna azt a totál életlen vizcseppes képet? Meg kell tanulnod megválni a szeméttől.


"Családomba ált tetszenek a képeim"

A családtagok MINDIG meg fogják dícsérni a képeidet, tehát a véleményük pontosan nulla értékű.


És a linkelt képek alapján két fő csapás áll előtted: vagy képes leszel jobb képeket készíteni, amihez rengeteg képet kell nézni az interneten, hogy ötleteket meríthess, látásmódot sajátíthass el. Ha érdekel a téma, akkor magadtól is megtalálod a fotozz.hu, fotohaz.hu, stb oldalakat, ahol a megszokott hulladéktömegben brilliáns fotókat lehet látni (ez inkább az utóbbira igaz, a fotozz.hu igényesebb)

Vagy pedig nem tudsz kiverekedni ebből a színvonalból, hogy jaj ott a kutya, katt katt és örül anyuka, hogy ott a Bodri a képen.

Az előbbi lehetőseg esetén egy korszerűbb gép a segítségedre lehet.

2015. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Miért lennék durci?:D Azért raktam fel a képeket,hogy más is mondjon véleményt.Neked ez a véleményed ennyi :D.Mint mondtam,a jobb képek eltüntek,mivel behalt a memo kártya.A vízcseppes kép meg legalább 2 éves kép,és ez meg a többi maradt meg,ami nem lett homályos.Bodri kutya meg jó lesz Borzinak is :D De azért köszi a véleményt :)
2015. márc. 6. 19:18
 8/16 Szirty ***** válasza:
100%

Üdv!


Mivel sem alázni sem segget nyalni nem szeretnék, én azt mondanám, hogy a jó képekhez elsősorban tehetség kell és másodsorban jó gép.

Az előbbit felfedezheted magadban, fejlesztheted is ha van, az utóbbi csak pénz kérdése.


Vegyél egy jobb gépet, de szerintem ne vegyél még nagyon drága csúcs gépet. A gép csak eszköz, rendeld alá a célnak (és ne fordítva) :-)

2015. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Angyal Anikó!


Arra, hogy érdemes-e komolyabban foglalkoznod a fotózással vagy maradjon hobbi, mi nem tudunk válaszolni, nem is a mi dolgunk eldönteni.


Az általad megmutatott képek alapján viszont egyértelmű, hogy akármit hoz is a jövő, vagy neki kell ülnöd tanulni, vagy csak szűk családi körben mutogatni a fotóidat. Ezek ugyanis értékelhetetlenek. Technikai értelemben persze fotók, hiszen fényképezőgép által előállított képek, azonban művészi értékük nulla.


A baj azonban nem ez. Senki nem születik profinak. Mindenkinek meg kell tanulni ezt a szakmát - már ha érdekli. És ez az igazán nagy gond veled: ha érdekelne, akkor a meglévő, olcsó, egyszerű gépeddel is tudnál tanulni, gyakorolni. Te viszont nem vetted a fáradságot, hogy keress olyan, kezdőknek szóló irodalmat az interneten, amiből az alapokat elsajátíthatnád. Pedig van ilyen, nem is kevés.


A képeid nélkülöznek bármiféle tudatosságot, halvány fogalmad sincs a kompozícióról, a fényekről, az utómunkáról. Pedig ezek mind olyan dolgok, amikhez még fényképezőgép sem kell, hogy megértsd.


Én nem mondom, hogy ne foglalkozz a fotózással, mert ez egy nagyon szép és érdekes hobbi, de ha nem akarsz nevetség tárgyává válni, akkor tanulj, tanulj, tanulj. Hiába veszel ugyanis akármilyen drága fényképezőgépet, ha nem tudod, mit csinálj vele.


És még valami: kérlek, ne hallgass azokra, akik azt mondják, ne hallgass másokra! Az egy nagyon veszélyes dolog, amikor a kritikus véleményeket egyszerűen félresöpörjük.

2015. márc. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Eszemben sincs fikázni.

Nem jók a képek.

Rosszul szerkesztett, jobbra-balra dőlnek, stb.

DE:

Jól látod, mit érdemes fotózni, meglátod a témát.

megvan a lelkesedés. van honnan továbblépni.

Ne add fel, tanulj!

Olvass cikkeket, fórumokat, olvass szakkönyveket, tanuld meg az alapfogalmakat!

hidd el, menni fog.

2015. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!