Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes fényképeznem, vagy...

Érdemes fényképeznem, vagy maradjon csak hobbi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Néha néha szoktam fényképezni bogarakat,virágokat(Mivel messzire nem tudok elzoomolni ,5x zoomos a fényképezőgép,ha mozgó dolgot akarok fényképezni pl futó kutya akkor meg zajos képet csinál).Le szeretném cserélni a gépemet,ami nagyobb zoomos,és nagyobb pixeles.De egyáltalán érdemes-e nagyba gondolkoznom?Itt van pár kép:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2015. márc. 6. 18:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Jól látod, mit érdemes fotózni, meglátod a témát."


Mert mi a téma, amit meglátott?

- Ott egy póni, lefotózom a fél fejét meg egy ferde házat a háttérben.

- Jé, itt egy kutya, megnyomom a gombot.

- Hoppá, eső után vízcsepp. Katt!

- Hű, egy bogár!

- Ááá, még egy!

- Juuuj, egy kisló!

- Mit fotózzak lovasversenyen? Megvan! Lovat!


Közhely, hogy a téma az utcán hever, de ez nem egyenértékű azzal, hogy bármit meglátok, lenyomom a gobot. Pont az egyedi látásmód hiányzik a képekből.


"megvan a lelkesedés."

A lelkesedés kevés, tenni is kell valamit.


"van honnan továbblépni."

Valóban, van honnan továbblépni.

2015. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11

ne vegyük el a kedvét.

igazad van, kevés a lelkesedés.

Tanuljon, gyakoroljon, menni fog neki

2015. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes fényképeznem, vagy maradjon csak hobbi?"


Szerintem ma Magyarországon úgy általában nem érdemes fényképezni, ha van lehetőséged valami értelmes egyetemi szakot elvégezni. Ha levonom a felszerelésre költendő pénzt, a legtöbb, amit fotóriporterként és újságíróként kaptam a fele annak, amit egy BME infó után kezdő fizetésként ajánlottak. Ráadásul nincs stressz, most azt fotózok, amit akarok és sokkal jobb szettre is telik, mint hivatásosként.

2015. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A fotózás szép hobbi, tartsd meg annak, ne erre építsd a jövődet, nem érdemes!
2015. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy maradjon hobbi.

A képeid nem rosszak, és némelyikben tényleg van művészi érték.

Viszont ha hivatásos fotós akarnál lenni, ahhoz ezeknek a minősége bizony hagy kívánni valót maga után. A 3. képed például túl homályos és túl sötét. Értékelendő, hogy a szokatlantól eltérő látásmódban akartad lekapni azt a vízcseppet, és megvan a varázsa a közeli képeknek, de minőségben nagyon távol áll attól, hogy szakmailag értéke legyen.

A virágra szálló méh is önmagában nagyon jó, csak a minősége meg sem közelíti egy profi természetfotóét.

A kutyus, póni és a fogathajtó meg túl szokványos, a közeli lófejnél meg a képnek túl nagy része a háttér.

Ez nem azt jelenti, hogy ügyetlen lennél, meg hogy rossz képeket készítenél. Csupán másak a szempontok.


Én is szeretek fotózni, de kizárólag hobbiból. Nálam a fő szempont, hogy mindent úgy örökítsek meg, ahogy van, spontánul és természetesen.

Ha valaki hivatásos fotós, akkor azt várják el, hogy a megadott eseményről/emberről/stb. hibátlan, esztétikailag minél magasabb szinten álló képeket készíts. Viszont így pont az egyediség, a kreativitás nagy része veszik el.

Ha fotóművész vagy, akkor meg pont a művészi érték, kreativitás és az egyedi látásmód ábrázolása az elvárás, viszont a művészet ugyebár nagyon szubjektív dolog, nehéz érvényesülni akkor is, ha valaki nagyon tehetséges.

Na meg ugye kapcsolatok és szerencse is szükségeltetik egy sikeres fotós karrierhez.

2015. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mások véleményére hallgatni kell, legalábbis kiszűrni belőle azokat a megjegyzéseket, amiket később hasznosítani lehet.

Nem tudom, mit értesz az alatt pontosan, hogy érdemes-e fotóznod? Fotózni nem tilos, jó szórakozás, még akkor is, ha nem csinálsz díjnyertes képeket. Ha ez alatt azt érted, hogy érdemes-e jó drága gépet venned, akkor nem hiszem.

Nálad alapvetően gond, hogy a géped nem alkalmas arra a feladatra, amire te szeretnéd használni, tehát a technika behatárol, de egyelőre a kompozícióban sem látom az ötletet. Ami nem azt jelenti, hogy hagyd abba, de nézz sok képet, olvass hozzá elméletet is.


Másik: ne a nagyobb zoomtól és megapixeltől várd a megváltást. Én kezdetnek azt ajánlanám, hogy keress olyan témát, amit a mostani gépeddel meg tudsz valósítani. Keress érdekes nézőpontokat, ne úgy és onnan fotózz, ahonnan mindenki más.


Ha bogarakat és virágokat szeretsz fotózni, akkor neked a makró irányába kellene majd mozdulnod, amihez nem egy nagy zoomos gép lesz a megoldás.


Szóval nem kell feladnod, sok ember fotóz és jól szórakozik vele. Nagyban gondolkozni? Nem tudom, mit értesz ez alatt, de ezt egyelőre nem tenném. Még gyakorolj sokat, és ne a család véleményére alapozz.

2015. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!